Лудогорец остави без картотека вратаря Ренан дос Сантос за плейофа в Лига Европа срещу Динамо (Брест). Двубоят в Минск е в четвъртък (1 октомври) от 21:00 часа.

Бразилският страж започна сезона като титуляр. Той беше на вратата при победата с 3:1 над Будучност и при загубата с 0:1 от Мидтиланд в Шампионската лига. Игра и в пет мача от първенството, но получи контузия.

След това при равенството 2:2 с ЦСКА под рамката беше Владислав Стоянов, а при победата над Берое с 2:0 в събота титуляр излезе Пламен Илиев. Очаква се именно Пацо Тигъра да бъде в стартовите 11 и в четвъртък.

Би трябвало Ренан от днес да започне пълноценни тренировки, пише „Тема Спорт“. Той е напълно възстановен от разтежението на бедрен мускул, но явно не попада в плановете на Павел Върба за мача срещу Динамо (Брест).