Лудогорец се изкачи на върха в класирането на efbet Лига, след като победи досегашния лидер Берое с 2:0. Клаудиу Кешерю и Сисиньо бяха точни под пороя в Разград. Дъждът дори предизвика токов удар, който спря за няколко минути срещата.

Шампионите започнаха много силно мача и до 23-ата минута вече бяха вкарали два гола. В 19-ата Каули направи хубав рейд между играчите на Берое и намери Кешерю на границата на наказателното поле. Румънецът мигновено стреля по земя и прати топката в мрежата за 1:0.

След само 4 минути Доминик Янков пусна отличен извеждащ пас към Сисиньо, който безпроблемно прати топката покрай излезлия срещу него Василев - 2:0.

Берое не се предаде и на свой ред имаше една добра възможност преди почивката, но тя не бе реализирана. В същото време дъждът над Разград се засилваше и след почивката пороят бе много силен.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Темпото на игра спадна след почивката и това бе логично с оглед на атмосферните условия. Двубоят първо бе прекъснат веднъж заради токов удар, а в 80-ата минута съдията прибра играчите на двата отбора в съблекалните, тъй като бе невъзможно да се играе футбол.

След 15-ина минути пауза срещата бе подновена. Лудогорец реализира трети гол, който обаче бе отменен заради засада. Удар с глава на Ихиньо Марин пък бе спасен с мъка от Василев.

Лудогорец събра 16 точки и оглави класирането, докато Берое остана с 14 на второто място.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Следете с БЛИЦ: Трансферно лято 2020 в efbet Лига​

Лудогорец - Берое 2:0
1:0 Клаудиу Кешерю (19), 2:0 Сисиньо (23)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
12- Каули Оливейра подаде към задната греда за Текпетей, но той се размина с топката пред опразнената врата
15- Отменен гол на Берое заради фаул в атака на Александър Цветков
19- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Каули направи хубав рейд между играчите на Берое и намери Кешерю на границата на наказателното поле. Румънецът мигновено стреля по земя и прати топката в мрежата за 1:0!
23-
ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Доминик Янков пусна отличен извеждащ пас към Сисиньо, който безпроблемно прати топката покрай излезлия срещу него Василев - 2:0!
37- След центриране отдясно Алиун Фал се извиси, но топката мина встрани от вратата на стража на "орлите".
45- Край на първото полувреме
_______________________________
46- Начало на второто полувреме
47- Доминик Янков получи пас от Каули Оливейра, навлезе в противниковото наказателно поле и стреля, но покрай вратата
57- Каули Оливейра се озова на стрелкова позиция, но не намери целта
68- Токов удар спря за кратък период двубоя
80- Срещата отново е прекъсната, този път заради проливния дъжд
След пауза от 15-ина минути срещата е подновена
90+3- Край на мача

Лудогорец: 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 30. Козмин Моци, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков, 7. Алекс Сантана, 25. Стефан Баджи, 64. Доминик Янков, 95. Каули (85-5. Георги Терзиев), 37. Бернар Текпетей (66-10. Елвис Ману), 28. Клаудиу Кешерю (66-9. Ихиньо Марин)
Резерви: 27. Владислав Стоянов, 5. Георги Терзиев, 9. Ихиньо Марин, 10. Елвис Ману, 17. Жоржиньо, 18. Светослав Дяков, 22. Жордан Икоко
Треньор: Павел Върба

Берое: 1. Християн Василев, 20. Стив Фуртадо (46-22. Октавио), 25. Георги Ангелов, 5. Теди Мезаг, 27. Крум Стоянов, 6. Александър Цветков, 73. Иван Минчев, 10. Гай Макута, 29. Еривалдо, 11. Алиун Фал, 17. Ибрахима Конте (71-7. Димо Бакалов)
Резерви: 33. Генадий Ганев, 3. Джуниет Али, 7. Димо Бакалов, 15. Георги Динков, 18. Илиас Хасани, 19. Александър Василев, 22. Октавио
Треньор: Димитър Димитров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация