Лудогорец II отнесе с 5:0 Марица (Пловдив) и записа четвърта поредна победа във Втора лига. Срещата от 24-ия кръг в първенството се игра на стадион "Гнездо на орли" и донесе много емоции на зрителите.

Първата чиста ситуация за гол се откри пред гостите в 21-ата минута. Веселин Марчев се освободи от бранител в зелено и от около 10 метра стреля опасно, но Дамян Христов с невероятен рефлекс спаси.

В 39-ата минута Димитър Илиев напредна по левия фланг и пусна хубав пас по тревата за Цветослав Петров, но сантиметри не достигнаха на плеймейкъра да засече и прати топката в мрежата. Две минути по-късно обаче Петров се реваншира и отбеляза за 1:0, след асистенция на Бранимир Костадинов. При този резултат завърши първото полувреме.

През второто Тодор Живондов даде шанс на млади играчи и те не го разочароваха. В 56-ата минута Йоан Йорданов прати топката в мрежата за 2:0. В 68-ата Росен Иванов бе най-съобразителен в наказателното поле и направи разликата класическа.

В 79-ата минута Владислав Найденов отбеляза за 4:0. Отново той наказа гостите с пето попадение в добавеното време на двубоя.
Секунди преди последния съдийски сигнал Симеон Вешев бе изведен очи в очи с Дамянов, но стражът на "орлите" направи страхотно спасяване и запази мрежата си суха.

"Очаквах труден двубой, но момчетата се справиха на ниво и не дадоха шанс на опитния състав на Марица. Със сигурност трите поредни победи вдъхнаха на отбора увереност и днес всички действаха освободено, благорадение на което се стигна и до този категоричен резултат. Щастлив съм, когато млади момчета като Йоан Йорданов и Росен Иванов грабнат шанса, който им се дава", коментира след мача треньорът на Лудогорец II Тодор Живондов.

За дублиращия тим на шампионите това бе четвърта поредна победа. "Орлите" се изкачиха на петото място във Втора лига с 39 точки. Марица е десети с 32.

ВТОРА ЛИГА - 24 КРЪГ

31 март (петък), 15:30 часа
Витоша (Бистрица) - ЦСКА 1948 II 2:1

1:0 Стивън Славков (4), 1:1 Мариян Тонев (72-дузпа), 2:1 Кристиян Кочилов (87-дузпа)

Ботев II (Пловдив) - Спартак (Плевен) 3:3
0:1 Иво Върбанов (15), 1:1 Абдулайе Траоре (26), 1:2 Васил Шопов (36), 2:2 Абдулайе Траоре (64), 3:2 Абдулайе Траоре (87), 3:3 Клаубер Сантана (90+1)

​Крумовград - Литекс (Ловеч) 1:1
1:0 Мартин Сораков (19), 1:1 Георги Стайков (34)

Добруджа (Добрич) - Дунав (Русе) 0:0

Лудогорец II - Марица (Пловдив) 5:0
1:0 Цветослав Петров (41), 2:0 Йоан Йорданов (56), 3:0 Росен Иванов (68), 4:0 Владислав Найденов (79), 5:0 Владислав Найденов (90+2)

Янтра (Габрово) - Созопол 0:1
0:1 Лионел Самба (25)

31 март (петък), 17:30 часа