Пирин 2001 победи Берое с 2:1 Берое в мач от 11-ия кръг на елитната юношеска група до 19 години, съобщава е-79.соm.

И трите попадения в мача паднаха през второто полувреме, докато първото ще се запомни единствено с удара на Димитър Калайджиев 36-ата минута и доброто спасяване, което направи стражът на гостите Петър Тодоров.

Второто полувреме започна добре за тима от школата на Ивайло Андонов, които поведоха в резултата в 52-ата минута на мача. Тогава след центриране от фаул в наказателното поле на гостите и последвалото разбъркване Георги Ризов вкара за 1:0.

Три минути по-късно реферът Людмил Павлов свири спорна дузпа в полза на гостите за нарушение на Михаил Янев срещу Иво Гюров. Зад топката застана Мартин Райков, който не сбърка за 1:1. В 59-ата минута Берое остана с човек по-малко на терена заради директния червен картон на Цветко Петков.

Минута по-късно отново стражът на гостите показа добър рефлекс и отрази удар на Георги Ризов. В 65-ата минута обаче Ризов не остави никакви шансове на Петър Тодоров и успя да го прехвърли за 2:1./БЛИЦ