Пирин очаквано взе трите точки от Берое, побеждавайки с 2:0 в срещата от 24-ия кръг на "А" група, играна на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Попаденията за селекцията на Костадин Ангелов вкараха Иван Цветков в 3-ата минута и Веселин Стойков в 83-ата. Часове преди мача БЛИЦ ви информира, че се очаква Пирин да бие Берое, както и стана всъщност.

Стачкувалите през седмицата "орлета" надиграха селекцията на Илиан Илиев и заслужено се поздравиха с успеха, който бе много важен в битката на Пирин за оставане в "А" група.

Със спечелените 3 точки футболистите на Костадин Ангелов събраха 21 в актива си и се изкачиха на 12-ото място. По 20 имат Калиакра и Академи, Сливен е със 17, а последен с 15 точки е Видима-Раковски. Втората поредна загуба за беройци пък почти сигурно ги отказва от битката за Лига Европа. След днешната загуба Берое е 7-и с 36 точки.

"Орлетата" започнаха много активно мача и още в 3-ата минута откриха резултата. След изпълнение на пряк свободен удар отдясно на Антон Костадинов, топката попадна в Руслан Иванов, който стреля, пазилият този мач вратата на Берое Мартин Теменлиев спаси, след което Иван Цветков стигна първи до отбитото кълбо и го прати в мрежата на гостите - 1:0.

В 25-ата Теменлиев демонстрира отличен рефлекс, спасявайки силен изстрел на Иван Цветков.

През второто полувреме футболистите на Берое се опитаха да изравнят резултата, но пропуски направиха Владислав Златинов и Евгени Йорданов.
В 70-ата минута удар на Златинов срещна гредата.

Играчите на Илиан Илиев се хвърлиха в атака в последните минути и това отвори пространство пред домакините, които отбелязаха втори гол. Резервата Веселин Стойков се разписа в 83-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле на гостите с премерен удар оформи крайното 2:0. /БЛИЦ

ПИРИН - БЕРОЕ 2:0
1:0 Иван Цветков (3), 2:0 Веселин Стойков (83)

Срещата по минути
3 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Пирин! Иван Цветков бележи. Антон Костадинов изпълни пряк свободен удар отдясно, топката попанда в Руслан Иванов, който стреля, вратарят на Берое Мартин Теменлиев изби, след което Иван Цветков стигна първи до отбитото кълбо и се разписа.
11 - След 40-метров пас Димитър Воденичаров стреля по диагонал, топката се оплита в мрежата от външната страна.
37 - Извеждащо подаване на Воденичаров към Карачанаков, Теменлиев успява да блокира удара.
45 - Продължението е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.

57 - smqna.jpg Антон Карачанаков отстъпва мястото си на Янко Сандански в състава на Пирин.
62 - Владислав Ямуков е съборен в наказателното поле на домакините от Димитър Наков, гостите претендират за дузпа, но съдията Вихрен Манев не отсъжда такава.
69 - ГРЕДА! Удар на Владислав Златинов среща гредата.
71 - smqna.jpg Втора смяна в отбора на Берое. Цветан Филипов отстъпва мястото си на Евгени Йорданов.
83 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за Пирин! Веселин Стойков бележи от близко разстояние, удвоявайки преднината на домакините.
90 - Продължението е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Пирин победи Берое с 2:0.
pirin.JPG
ПИРИН: 12.Веселин Ганев, 20.Александър Башлиев, 25.Димитър Наков, 5.Димитър Коемджиев, 26.Юлиян Попев, 8.Антон Костадинов, 7.Руслан Иванов (75-9.Веселин Стойков), 21.Антон Карачанаков (57-14.Янко Сандански), 6.Димитър Воденичаров, 24.Иван Цветков, 15.Крум Бибишков (61-29.Димитър Илиев)
Резерви: 1.Атанас Аршинков, 30.Мирослав Ризов, 16.Костадин Кацимерски, 14.Янко Сандански, 18.Атанас Зехиров, 9.Веселин Стойков, 29.Димитър Илиев
БЕРОЕ:
1.Мартин Теменлиев, 27.Владислав Ямуков, 23.Александър Томаш, 24.Станислав Бачев, 9.Георги Динков, 16.Стефан Велев, 21.Тодор Христов, 8.Цветан Филипов (71-14.Евгени Йорданов), 71.Милен Танев, 88.Петър Димитров, 19.Владислав Златинов (78-20.Николай Станков)
Резерви: 33.Теодор Скорчев, 3.Тодор Тодоров, 18.Петър Костадинов, 20.Николай Станков, 77.Георги Божанов, 32.Ромарио да Силва Ресенде, 14.Евгени Йорданов