Пирин (Благоевград) се завърна в елита на българския футбол. "Орлетата" победиха с 2:0 Литекс в Ловеч в мач от 29-ия кръг на Втора лига и по този начин вече няма как да бъдат изместени от едно от двете първи места, които дават право на участие в Еfbet Лига през следващия сезон.

В герой за Пирин в Ловеч се превърна Антон Карачанаков, който вкара и двете попадения. В 58-ата минута той бе фаулиран от Галин Минков в наказателното поле на Литекс и съдията Ивелин Занев отсъди дузпа. Карачанаков се разписа от бялата точка - 0:1. В 70-ата минута отново той попадна в прегръдките на съотборниците си, реализирайки с мощен изстрел от границата на наказателното поле.

Така "орлетата" постигнаха целта и се завърнаха в елита на българския футбол след три сезона във втория ешелон. Последно Пирин беше в Първа лига през сезон 2017/2018.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

С победата днес играчите на Уорън Фийни събраха 59 точки и водят убедително на върха. В следващия кръг пък имат по програма мач с Кариана (Ерден), който се отказа от участие на полусезона, така че добавят още три точки в актива си, което ги прави недостижими в местата, даващи промоция. Литекс пък е на осмото място с 32 точки.

Литекс - Пирин 0:2
0:1 Антон Карачанаков (58-дузпа), 0:2 Антон Карачанаков (70)

Литекс: 99. Шаламанов-Тренков, 11. Минков, 3. Ангелов, 15. Петров, 77. Сандов, 16. Иванов, 34. Димитров (Радков 84'), 12. Бонев, 21. Капитанов, 5. Бауренски, 7. Живков
Резерви: 1. Нисторов, 4. Гиргинов, 10. Радков, 8. Христов, 17. Петров, 6. Ценов, 19. Иванов
Треньор: Живко Желев

Пирин: 77. Шейтанов, 13. Исуф (Попев 45'), 14. Николов, 5. Бодуров, 11. Манолев, 38. Дюлгеров, 73. Бенгюзов, 31. Станоев, 71. Карачанаков (Гущеров 74'), 17. Георгиев (жълт картон) (Златинов 90'), 18. Йорданов (жълт картон) (Гощелиани 84')
Резерви: 99. Петров, 3. Бастунов, 10. Гущеров, 9. Златинов, 25. Гощелиани, 22. Митев, 6. Попев
Треньор: Уорън Фийни