Славия и Пирин (Благоевград) завършиха 0:0 на стадион "Александър Шаламанов" в мач от 27-ия кръг на Efbet Лига. Украинският вратар Максим Ковальов се превърна в герой за "орлетата" и не позволи на домакините да се върнат на победния път.

За тима на Златомир Загорчич това е трети пореден двубой без успех след загубите от Локо (Пд) (1:2) и Левски (2:0). Славия заема 11-oто място с 30 точки. Пирин е на 13-ата позиция с 26 т. "Oрлетата" са без поражение вече в шести пореден мач в първенството.

"Белите" доминираха през първото полувреме, като Максим Ковальов блесна с няколко отлични намеси. Първата опасност обаче беше пред вратата на Славия. В третата минута Николай Бодуров изрита силно напред, Велко Йеленкович прекъсна паса и с глава върна за Светослав Вуцов, който изпусна топката, Юго Комано отне и пробва да стреля от малък ъгъл, но Йеленкович му попречи и изби в корнер.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Малко след това Ковальов спаси с вещина удар на Владимир Николов. Футболистите на Златомир Загорчич продължиха да атакуват. Последваха удари на Иван Минчев и Емил Стоев, стражът на Пирин отново бе на мястото си.

В 21-ата минута Ковальов спаси и изстрел на Мартин Сораков. До почивката и Светослав Вуцов трябваше да се намесва. В 34-ата минута националът ни спаси коварен удар на Андрей Йорданов.

Второто полувреме започна при доста по-ниско темпо и до първа сериозна ситуация се стигна в 55-ата минута. При центриране от корнер Ивайло Марков нанесе удар, който стрещна десния страничен стълб. Минута след това Емил Стоев шутира от дистанция, но Ковальов изби.

В 63-ата минута Венцислав Керчев центрира oтлично към Владимир Николов, който засече с глава, стражът на гостите изби в корнер. При последвалото центриране Ивайло Марков стреля покрай вратата на Пирин.

До края "белите" продължиха да диктуват събитията на терена, но гол така и не падна. В добавеното време изгодни положения изпуснаха включителите се като резерви Ерол Дост и Галин Иванов и срещата приключи 0:0.

СЛАВИЯ - ПИРИН 0:0

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
3  Йеленкович върна топката към Светослав Вуцов вдясно от вратата на Славия, стражът не успя да я улови почти до аутлинията, Юго Комано я отне, но в последния момент Йеленкович се намеси и му попречи да стреля от малък ъгъл.
5  Мартин Сораков подаде на Владимир Николов на добра позиция в наказателното поле на Пирин, нападателят стреля, Максим Ковальов успя да спаси.
8 - Удар на Иван Минчев, стражът на Пирин улови топката.
9 - Емил Стоев също пробва мерника си, Ковальов изби в ъглов удар.
22  Силен изстрел на Сораков, Ковальов изби в ъглов удар.
29 - Юго Комано шутира, Вуцов спаси с крак.
34  Отлична намеса на Вуцов, който спаси коварен изстрел на Андрей Йорданов.
45+1 - Край на първото полувреме.
-------------
46 - Начало на втората част.
55  ГРЕДА! Ивайло Марков засече с глава центрирана топка, която се отби в дясната греда на вратата на Пирин.
63  Владимир Николов се извиси в наказателното поле на Пирин след центриране на Иван Минчев, нападателят на Славия стреля с глава, Ковальов спаси.
85 - Ковальов опита да вкара топката в игра, но уцели Владимир Николов в главата. Нападателят на Славия трябваше да получи медицинска помощ, а освен това му беше показан и жълт картон.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+3  Ерол Дост стреля на сантиметри от левия страничен стълб на вратата на Пирин.
90+4  Галин Иванов също пропусна. Асът на "белите" шутира от точката на дузпата, но високо над вратата на Ковальов.
90+5 - Край на мача. Славия и Пирин завършиха 0:0.

Славия София
СЛАВИЯ: 21.Светослав Вуцов, 3.Ертан Томбак , 5.Велко Йеленкович, 55.Ивайло Марков, 37.Венцислав Керчев, 19.Чунг Нгуен До (79  33.Галин Иванов), 71.Кристиян Стоянов , 73.Иван Минчев (к) (90+1  17.Ерол Дост), 8.Емил Стоев (57  11.Кристиан Добрев), 9.Мартин Сораков (90+1  14.Роберто Райчев), 10.Владимир Николов
Резерви: 12.Николай Кръстев, 6.Мартин Георгиев, 11.Кристиан Добрев, 14.Роберто Райчев, 17.Ерол Дост, 20.Николай Христов, 22.Куентин Зеедорф, 33.Галин Иванов, 93.Исак Соле
Треньор: Златомир Загорчич

Пирин Благоевград
ПИРИН: 12.Максим Ковальов, 18.Арно Лузайадио, 5.Николай Бодуров, 83.Христо Попадийн, 7.Асен Дончев (90+4  20.Браян Есало), 28.Виталийс Ягодинскис (46' 4.Аюб Абу), 6.Андрей Йорданов, 73.Венцислав Бенгюзов (к) (89  13.Евгени Георгиев), 14.Данило Полонский (67  27.Георги Върбанов), 77.Моду Диане, 19.Юго Комано
Резерви: 1.Марио Кирев, 8.Лазар Боянов, 13.Евгени Георгиев, 16.Мартин Георгиев, 20.Браян Есало, 27.Георги Върбанов, 29.Станислав Костов, 30.Любомир Тодоров
Треньор: Олександър Бабич

София, стадион "Александър Шаламанов"
Съдия: Ивайло Ненков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР