ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Пирин (Благоевград) надигра и успя да надделее с 3:1 срещу Спартак (Варна) в дерби между опашкарите в Еfbet Лига. Победата е първа за "орлетата" под ръководството на Христо Янев. След нея Пирин събра 12 точки и е на 14-ото място, докато Спартак остава последен с едва 8 точки в актива си.

Мачът от 18-ия кръг в Благоевград беше доста интересен за зрителите, които видяха четири гола, а имаше и две отменени попадения.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Бившият играч на Левски Радослав Цонев беше над всички. Опитният халф вкара на два пъти - в 13-ата минута директно от пряк свободен удар, както и в 34-ата. Точен във вратата на Спартак беше и юношата на ЦСКА Мартин Смоленски - в 55-ата минута.

За 2:1 в 38-ата минута се разписа Родни Антуи. Бившият футболист на Царско село вкара красив гол от малък ъгъл, но това не помогна на "соколите".

През второто полувреме Николай Бодуров удари греда, а по един гол за двата отбора бе отменен. Първо в 68-ата минута Преслав Йорданов се разписа, но беше маркирана засада, а малко след това и Родни Антуи за втори път изпрати топката в мрежата на Максим Ковальов, като и при тази ситуация имаше засада.

ПИРИН - СПАРТАК (Варна) 3:1
1:0 Радослав Цонев (13), 2:0 Радослав Цонев (34), 2:1 Родни Антуи (38), 3:1 Maртин Смоленски (55)

По-интересното от мача по минути
1 - Начало на срещата.
9  Христо Янев извършва принудителна смяна. Получилият контузия Андрей Йорданов е заменен от Вячеслав Велев.
13  ГОЛ! 1:0 за Пирин след страхотно изпълнение на Радослав Цонев от пряк свободен удар.
34
ГОЛ! 2:0 за домакините, отново Цонев е точен. Иван Дичевски бе затруднен от остро центриране, не успя да се намеси убедително, топката бе избита в краката на Радослав Цонев, който се разписа с удар по земята.
38
ГОЛ! Спартак намали изоставането на 2:1! Родни Антуи получи дълго подаване по фланга и остана сам срещу Николай Бодуров, преодоля го, навлезе в наказателното поле и се разписа от много малък ъгъл.
45+3 - Край на първото полувреме.
---------
46 - Нaчало на второто полувреме.
55  ГОЛ! 3:1 за Пирин. Вячеслав Велев центрира остро, Дичевски се намеси, но отби топката в краката на Мартин Смоленски, който я изпрати в опразнената врата.
60
 ГРЕДА! Николай Бодуров стреля с глава след центриране от корнер, топката срещна напречната греда.
68  Шоколаров бе препънат от вратаря на Спартак, топката обаче попадна в краката на Преслав Йорданов, която вкара гол, но съдията бързо се намеси и ситуацията бе прегледана с ВАР - засада!
73  Мехмед Сабри центриране остро в наказателното поле на домакините, Максим Ковальов изби топката, която попадна в Ивайло Климентов. Той стреля, но тя бе избита от голлинията, а след това Родни Антуи я прати в мрежата. И този път е маркирана засада и попадението е отменено.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+5 - Край на мача. Пирин победи Спартак (Варна) с 3:1.

ПИРИН (Бл): 12.Максим Ковальов, 38.Александър Дюлгеров, 5.Николай Бодуров (к), 20.Чебраилс Макрецкис, 45.Христофор Хубчев, 73.Венцислав Бенгюзов, 10.Славчо Шоколаров (89  15.Любомир Тодоров), 17.Радослав Цонев , 18.Мартин Смоленски , 11.Андрей Йорданов (9  19.Вячеслав Велев), 9.Преслав Йорданов (82  29.Станислав Костов)
Резерви: 1.Марио Кирев, 77.Мартин Бачев, 19.Вячеслав Велев, 6.Юлиян Попев, 8.Емил Янчев, 15.Любомир Тодоров, 29.Станислав Костов
Треньор: Христо Янев

Спартак Варна
СПАРТАК (Варна): 21.Иван Дичевски (к), 19.Никола Борисов, 25.Пламен Димов, 6.Емануел Моура , 11.Виктор Митев, 30.Божидар Васев , 9.Мехмед Сабри, 77.Румен Руменов (59  27.Денис Баланюк (64  24.Лиандро Мартинс), 8.Ивайло Климентов, 47.Родни Антуи , 33.Здравко Димитров
Резерви: 67. Християн Христов, 23. Проспер Менди, 2. Велислав Боев, 17. Цветан Илиев, 10. Янчо Андреев, 24. Лиандро Мартинс, 27. Денис Баланюк
Треньор: Тодор Киселичков

Благоевград, ст. "Христо Ботев"
Съдия: Ивайло Ненков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР