Прогнозите на Рени Камберова и Пламен Младенов за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ - ТУК!

ЦСКА сензационно загуби от Пирин с 1:2 на Националния стадион "Васил Левски" в мач от 29-ия кръг на efbet Лига и допусна първо поражение от "орлетата" като домакин в историята, както и от 30 години насам. Виталийс Ягодинскис (14), а Фернандо Каранга (26) изравни в средата на първата част, а след почивката Иван Тасев (79) шокира "армейците" с гол шедьовър и донесе трите точки на гостите.

Досега Пирин имаше 24 загуби и 6 равенства срещу "червените" в столицата. С победата си тимът събра 29 точки, като вече е 13-ти, изпреварвайки Локомотив София. ЦСКА остава втори с 60 точки, на 9 от лидера Лудогорец, който приема Арда в понеделник.

Двубоят започна с по един сериозен пропуск и за двата тима. Първо Аюб Абу от гостите не успя да преодолее Густаво Бусато в 4-ата минута, а три след това Данило Асприля шутира от близка дистанция на отсрещната врата, но Виталийс Ягодинскис се хвърли на шпагат и изби в корнер.

Изненадващо в 14-ата минута Венцислав Бенгюзов изпълни корнер, а футболистите в червено показаха дезориентация и топката стигна до Виталийс Ягодинскис, който от близка дистанция я прати в мрежата за 0:1.

Домакините натиснаха и в 26-ата минута изравниха също след изпълнение на корнер. Центрирането на Тибо Вион намери Фернандо Каранга, който с глава насочи топката към вратата за 1:1.

Осем минути преди края на полувремето Тобиас Хайнц реши да изненада Максим Ковальов. Норвежецът изпълни свободен удар от малък ъгъл, като заложи на директен обстрел. Вратарят обаче се бе позиционирал добре и отрази. Секунди по-късно дълго Амос Юга получи дълго подаване и много технично, с пета, продължи към Асприля. Колумбиецът завърши атаката, но нацели напречната греда.

В края на първата част първо Марселино Кареасо получи на точката на дузпата и прати топката право в ръцете на Максим Ковальов, а секунди след това на отсрещната врата Густаво Бусато спаси удар от близка дистанция на Юго Комано, избивайки топката в корнер.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

И второто полувреме започна силно за Пирин, след като Юго Комано комбинира с Иван Тасев, който остана очи в очи с Бусато, но ударът му се спря в гредата. ЦСКА отговори с още една ситуация създадена след корнер, но Амос Юга не намери целта.

В 77-ата минута Тибо Вион сложи топката на главата на Тобиас Хайнц, но халфът не успя да уцели вратата, а малко след това в игра за ЦСКА се появи Брадли Де Нойер, който се завърна в игра след близо едногодишно отсъствие заради травма. Две минути по-късно Венцислав Бенгюзов намери Иван Тасев, който от левия фланг влезе навътре към терена и от границата на наказателното поле вкара красив гол за 1:2, шокирайки домакините. Още след този гол от трибуните имаше възгласи "Оставка, оставка".

В 90-ата минута Матиас Фаетон стреля от дистанция, но Ковальов хвана топката. Две минути след това Джонатан Линдсет стреля от дистанция, но Ковальов направи прекрасно спасяване, подсигурявайки историческата победа на "орлетата".

В края на мача виковете "Оставка, оставка" продължиха да огласяват стадион "Васил Левски".

ЦСКА - ПИРИН 1:2
0:1 Виталийс Ягодинскис (14), 1:1 Фернандо Каранга (26), 1:2 Иван Тасев (79)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
2 - Тибо Вион центрира отляво, но защитник на гостите изби в тъч.
3 - Тобиас Хайнц стреля от дистанция, но ударът бе слаб и топката попадна в ръцете на Максим Ковальов.
4 - Иван Тасев получи топката отдясно, надбяга защитник и центрира, Бусато успя да пресече топката преди Юго Комано, но след това попадна у Абу, който стреля, но бразилския страж спаси.
7 - След центриране в наказателното поле топката стигна до Данило Астрлия, който стреля от дистанция от няколко метра стреля мощно, но Виталийс Ягодинскис направи чудесен шпагат и спаси вратата си.
12 - Хубава атака на "червените" завърши с удар на Хайнц от воле, но шутът му бе блокиран.
14 - ГОООЛ за Пирин! След центриране от корнер Георги Върбанов продължи топката с глава и Виталий Ягодинскис от непосредствена близост я вкара в мрежата за 0:1.
22 - Пирин направи добра контраатака, Иван Тасев бе изведен зад защитата на ЦСКА, стреля от дистанция, но в аут.
26 - ГОООЛ за ЦСКА! След центриране на Тибо Вион от корнер Фернандо Каранга вкара с глава за 1:1.
37 - Тобиас Хайнц изпълни добър пряк свободен удар в 37-ата минута, но Ковальов изби.
40 - ГРЕДА за ЦСКА! Данило Асприля получи топката отляво в наказателното поле и шутира мощно в напречната греда.
44 - Марселино Кареасо получи топката на дузпата и шутира, но право в ръцете на Максим Ковальов.
45 - Юго Комано получи в наказателното поле на "червените" и веднага шутира, а Бусато изби в корнер.
45+1 - Край на първата част!
.............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - ГРЕДА за Пирин! Иван Тасев бе изведен, влезе в наказателното поле и стреля, но изпрати топката в левия страничен стълб.
48 - Юго Комано стреля от границата на наказателното поле, но Густаво Бусато спаси.
55 - След центриране от корнер Амос Юга стреля опасно с глава, но не уцели вратата.
70 - Моду Диане надскочи всички при корнер и Густаво Бусато спаси удара му с глава.
75 - Тобиас Хайнц стреля опасно с глава, но топката мина близо до страничната греда на вратата на гостите.
77 - Брадли Де Нойер се завърна в игра за ЦСКА след близо година лекуване на травма.
79 - ГОООЛ за Пирин! Иван Тасев получи топката отляво, Браян Кордоба изгледа рейда на Тасев, който от границата на наказателното поле вкара красив гол, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата за 1:2.
90 - Матиас Фаетон стреля от дистанция, но Ковальов хвана топката.
90+2 - Максим Ковальов спаси бомбен шут от близка дистанция на Джонатан Линдсет.
90+3 - След центриране от корнер Ковальов боксира и Станислав Шопов шутира високо над вратата на гостите.
90+4 - Край на мача! ЦСКА сензационно загуби от Пирин с 1:2 за първо домакинско поражение от него в историята.

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 13. Браян Кордоба (9017. Емануел Шакич), 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 15. Тибо Вион (775. Брадли Де Нойер) – 21. Амос Юга (6310. Джонатан Линдсет), 7. Услаус Скаршем (778. Станислав Шопов), 14. Тобиас Хайнц, 16. Марселино Кареасо – 9. Фернандо Каранга , 30. Данило Аспрлия (6311. Матиас Фаетон )
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 5. Брадли Де Нойер, 10. Джонатан Линдсет, 17. Емануел Шакич, 23. Илиан Антонов, 11. Матиас Фаетон, 11. Сайней Санянг, 8. Станислав Шопов, 2. Юрген Матей
Треньор: Нестор Ел Маестро

ПИРИН: 12. Максим Ковальов – 18. Арно Лузайадио (6838. Александър Дюлгеров), 28. Виталийс Ягодинскис , 73. Венцислав Бенгюзов (к) (8013. Евгени Георгиев), 27. Георги Въбранов – 4. Аюб Абу, 14. Данило Полонский (6816. Мартин Георгиев), 8. Лазар Боянов - 77. Моду Диание, 11. Иван Тасев  (8720. Брайън Есало ), 19. Юго Комано (8029. Станисланв Костов)
Резерви: 1. Марио Кирев, 30. Алекс Падински, 38. Александър Дюлгеров, 20. Брайън Есало, 13. Евгени Георгиев, 83. Константин Маринополиев, 16. Мартин Георгиев, 29. Станисланв Костов, 25. Божидар Малинов
Треньор: Олександър Бабич

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Петър Кузев
ВАР: Станимир Тренчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР