Ботев (Пловдив) спечели с 2:0 домакинството си на Ботев (Враца) в първата среща от програмата на 29-ия кръг на Еfbet Лига. Успехът изкачи "канарчетата" на шестото място във временното класиране кръг преди края на редовния сезон. Тимът на Душан Керкез събра 41 точки и е с една повече от Крумовград и с две пред Арда и ЦСКА 1948. Врачани остават на 15-ото място с  19 точки.

Попаденията за "жълто-черните" тази вечер реализираха Дилан Мертенс през първото полувреме и Антонио Перера през втората част. Два гола на Мохамед Брахими пък бяха отменени заради засади.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Мачът започна с жест на "канарчетата" към тежко контузения им съотборник Георги Николов. Играчите на Ботев (Пловдив) излязоха на терена с фланелки с №93 - номерът на голмайстора.

В 12-ата минута удар на Даниел Генов срещна тялото на защитник на Ботев. Гостите имаха претенции, че топката се е отбила в ръката на бранителя, но сигнал нямаше. Темпото на игра бе доста ниско и голови положения пред двете врати липсваха. В 22-ата минута Мирослав Маринов получи топката на левия фланг. Нападателят на врачани овладя и стреля към далечния ъгъл, но Ханкич изби в корнер.

В 25-ата минута Джеймс Ето'о шутира неточно от дъгата на наказателното поле. Най-чистата голова ситуация се откри в 28-ата минута. Джеймс Ето'о изведе Укаки очи в очи с вратаря на гостите, но десният халф-бек не успя да преодолее Красимир Костов и стреля в него. Все пак Ботев поведе в 32-ата минута от идентична ситуация, при която Мохамед Брахими беше изведен сам срещу вратаря. Този път нападателят преодоля Костов, но само секунди след това попадението беше отменено заради засада след намесата на ВАР.

Седем минути по-късно Дилан Мартенс се разписа и този път попадението беше зачетено. Халфът блесна с отличен рейд и от малък ъгъл вкара с мощен изстрел - 1:0.

В 58-ата минута втори гол на Брахими не бе зачетен заради засада.
Малко след това Марко Мажуга поднесе топката на Клер Сербер, който стреля неточно.

В 62-ата минута Антонио Перера подпечата победата на Ботев (Пловдив), реализирайки отблизо с глава, след като бе изпуснат от Браян Переа - 2:0.

БОТЕВ (Пловдив) - БОТЕВ (Враца) 2:0
1:0 Дилан Мертенс (39), 2:0 Антонио Перера (62)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
22 - Изстрел на Мирослав Маринов, вратарят на домакините Хидайет Ханкич спаси.
27  Отличен шанс за домакините. Ехидже Укаки беше изведен сам срещу Красимир Костов, стражът на гостите от Враца се намеси решително и спаси.
33  ОТМЕНЕН ГОЛ! Мохамед Брахими се разписа за Ботев (Пловдив), но секунди по-късно попадението беше отменено след намесата на ВАР. Нападателят на "жълто-черните" се оказа в засада.
39  ГОЛ! Ботев (Пловдив) този път ликува - 1:0. Дилан Мертенс блесна с отличен рейд вляво в наказателното поле на Ботев (Враца) и с мощен изстрел с левия крак прониза Красимир Костов.
45+1  Защитникът на гостите Мартин Бачев стреля с глава след корнер, Ханкич спаси. Последва добавка от Мажуга, но отново стражът на Ботев (Пловдив) се намеси отлично.
45+2  Врачани с претенции за дузпа за препъване на Ето`о срещу Браян Мендоса. Съдията Ивайло Ненков не видя контакт и не посочи бялата точка.
45+2 - Край на първото полувреме.
---------
46 - Начало на второто полувреме.
59  OTMEНЕН ГОЛ! Мохамед Брахими се разписа за втори път, но и при това му попадение беше в засада.
62  ГОЛ! 2:0 за Ботев (Пловдив), Антонио Перера вкара отблизо с глава. Испанският играч на домакините се измъкна от Браян Переа и засече центрираната топка във вратата на Красимир Костов.
68 - Удар на Даниел Генов, топката излезе в аут.
90+1 - Ивелин Попов подаде отлично за Фаустас Степонавичюс, който стреля неточно.
90+4 - Край на мача.

Ботев Пловдив
Ботев (Пловдив): 1. Хидайет Ханкич, 4. Ехидже Укаки , 5. Йонас Тамм, 19. Антоан Конте (к) (74  79.Атанас Чернев), 38. Константинос Балоянис, 15. Джеймс Ето‘о, 20. Антонио Перера , 6. Дилан Мертенс  (82  10.Ивелин Попов), 17. Николай Минков, 31. Уме Емануел, 7. Мохамед Брахими (81  14.Фаустас Степонавичюс)
Резерви: 32. Матвей Игонен, 9. Мартин Секулич, 10. Ивелин Попов, 14. Фаустас Степонавичюс, 16. Самуел Акере, 18. Димитър Папазов, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву, 79. Атанас Чернев
Треньор: Душан Керкез

Ботев Враца
Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 27. Меси Биатумусока , 29. Мартин Бачев, 13. Мартин Ачков, 14. Марко Мажуга (76  18.Диого Барбоса), 9. Даниел Генов (к) (76  11. Ласана Н‘Диайе), 24. Мартин Смоленски , 8. Клери Сербер, 19. Браян Переа (90+2  88.Иван Нешков), 15. Мирослав Маринов (58  21. Бубакар Траоре)
Резерви: 1. Любомир Василев, 10. Спас Георгиев, 11. Ласана Н‘Диайе, 18. Диого Барбоса, 21. Бубакар Траоре, 28. Едуардо Кунде, 37. Марио Киконда, 77. Стефан Велев, 88. Иван Нешков
Треньор: Христо Янев

Пловдив, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Ивайло Ненков
ВАР: Васимир Ел-Хатиб

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР