Пирин (Благоевград) срази Ботев (Враца) с 3:1 в първия мач от 11-ия кръг на efbet лига и след втората си победа от началото на сезона се отлепи от дъното във временното класиране.

Първата опасна ситуация беше пред вратата на гостите, но Красимир Костов спаси след удар с глава на Александър Дюлгеров. В 13-ата минута Мохамед Брахими напредна добре по лявото крило и подаде на Красимир Станоев до дъгата на наказателното поле, но след удара топката премина над вратата на гостите.

След половин час игра домакините имаха претенции за дузпа в тяхна полза, но съдията Владимир Вълков не отсъди нищо за контакта между Мохамед Брахими и Валери Христов. В 38-ата минута след консултация с ВАР съдията Вълков отсъди дузпа за нарушение на Гонсало Виейра срещу Петър Занев. Зад топката застана Красимир Станоев, който реализира за 1:0. Две минути след това Виейра извърши нарушение в центъра срещу Спас Георгиев и Владимир Вълков му показа втори жълт картон, а гостите останаха в намален състав. Въпреки това те успяха да изравнят в края на първата част. В добавеното време на нея Мартин Николов прати топката в наказателното поле след силно хвърляне от тъч, а защитниците на домакините не успяха да изчистят. В крайна сметка топката стигна до непокрития Асен Георгиев, който със силен удар от близка дистанция изравни за 1:1.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Домакините започнаха по-активни втората част и в 47-ата минута опитаха да застрашат вратата на Костов след корнер, но безуспешно. Десет минути по-късно Станоев центрира на близката греда, където капитанът Занев изпревари Бабунски и стреля с глава, но топката мина покрай вратата на Костов. В 63-ата минута Брахими подаде по земя към Светослав Дяков и бившият футболист на Лудогорец стреля с десния крак от границата на наказателното поле, но не бе точен. В 69-ата минута Петър Занев центрира в наказателното поле, където Антонио Георгиев не се ориентира добре и я спря за Преслав Йорданов, който от близка дистанция се разписа за 2:1. Три минути след това Станислав Костов и Преслав Йорданов комбинираха и първият от тях прати топката в мрежата за 3:1. До края на мача двамата треньори направиха редица смени, като Уорън Фийни пусна по-дефанзивни играчи, докато Моралес се опита да усили атаката на врачани, но така или иначе не се стигна до промяна на резултата.

След втория си успех този сезон Пирин събра 9 точки и се отлепи от дъното, заемайки десетата позиция във временното класиране. Врачани засега остават осми с 10 точки в актива си.

Пирин - Ботев (Враца) 3:1
1:0 Красимир Станоев (38-дузпа), 1:1 Антонио Георгиев (45+5), 2:1 Преслав Йорданов (69), 3:1 Станислав Костов (72)

Срещата по минути:
1- Начало на двубоя
25- Пирин е по-активният отбор, но отбраната на гостите се справя до този момент
35- Дузпа за Пирин! След изпълнение на корнер домакините имаха претенции за дузпа. Първоначално те не бяха уважени, но след намесата на ВАР се стигна до наказателен удар.
38- ГОЛ ЗА ПИРИН! Красимир Станоев изпълни безкомпромисно от бялата точка и откри резултата!
39- Червен картон! Гонсало Виейра събори откъсващ се на скоро играч на Пирин и получи втори жълт и червен картон!
45+5- ГОЛ ЗА БОТЕВ! След центриране от корнер се получи разбъркване, топката попадна на крака на Антонио Георгиев, който от няколко метра не сгреши - 1:1
45+6- Край на първото полувреме
__________________
46 - Начало на втората част
47 - Домакините започнаха по-активни втората част и опитаха да застрашат вратата на Костов след корнер, но безуспешно
57 - Станоев центрира на близката греда, където капитанът Занев изпревари Бабунски и стреля с глава, но топката мина покрай вратата на Костов
63 - Брахими подаде по земя към Светослав Дяков и бившият футболист на Лудогорец стреля с десния крак от границата на наказателното поле, но не бе точен
69 - ГОЛ за ПИРИН! Петър Занев центрира в наказателното поле, където Антонио Георгиев не се ориентира добре и я спря за Преслав Йорданов, който от близка дистанция се разписа за 2:1
72 - ГОЛ за ПИРИН! Станислав Костов и Преслав Йорданов комбинираха и първият от тях прати топката в мрежата за 3:1
89 - Дяков центрира в наказателното поле на гостите, но защитниците се справиха с тази ситуация
90+3 - Край на мача! Пирин победи Ботев (Враца) с 3:1 и се отлепи от дъното на временното класиране

Пирин: 99. Петър Петров, 38. Александър Дюлгеров, 31. Красимир Станоев (82 73. Венцислав Бенгюзов ), 7. Мохамед Брахими (83 71. Антон Карачанаков), 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 17. Спас Георгиев (61 9. Преслав Йорданов ), 11. Станислав Манолев, 29. Станислав Костов (82 8. Орлин Старокин), 14. Стилиян Николов, 45. Христофор Хубчев (74 6. Юлиян Попев)
Резерви: 1. Димитър Шейтанов, 71. Антон Карачанаков, 73. Венцислав Бенгюзов, 8. Орлин Старокин, 2. Педро Ферари, 9. Преслав Йорданов, 6. Юлиян Попев
Треньор: Уорън Фийни

Ботев Вр: 76. Красимир Костов, 37. Валери Христов, 18. Илия Миланов (80 19. Диего Фераресо), 30. Гонсало Виейра, 22. Мартин Николов, 6. Антонио Георгиев, 21. Сержиньо, 23. Юлиан Ненов (31 16. Матеус Касини), 7. Чавдар Ивайлов , 11. Виктор Василев, 20. Дориан Бабунски
Резерви: 34. Николай Кръстев, 9. Георги Николов, 19. Диего Фераресо, 16. Матеус Касини, 24. Стефан Гаврилов, 10. Теодор Георгиев, 14. Никола Нейчев
Треньор: Дани Моралес

Благоевград, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Владимир Вълков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия