Хебър (Пазарджик) завърши годината във Втора лига с победа - 3:1 при гостуването на Спартак (Плевен). Мачът се игра в Ловеч, а за тима на Николай Митов точни бяха Асен Георгиев и Даниел Пехливанов на два пъти.

След успеха Хебър събра 27 точки, колкото имат още Литекс и Нефтохимик. На върха с по 43 са ЦСКА 1948 и Септември (София), който утре от 14 часа гостува на Струмска слава (Радомир). Следват Монтана и Локомотив (София с по 30 точки.

Нефтохимик не беше затруднен от Спартак (Варна) и постигна изразителна победа с 4:0 при гостуването в Балчик.

И четирите попадения паднаха преди почивката. Двубоят започна ударно за "зелените", които откриха резултата още във втората минута, точен бе Иван Цачев. След 10 минути игра Атанас Ташолов удвои аванса на „шейховете“. Той бе точен с глава след центриране от корнер на Цветан Филипов. В 42-ата минута Димитър Костадинов проби отдясно и върна към Иван Колев, който се разписа за 3:0. Минута преди края на полувремето Ерик Почански оформи крайното 4:0, асистира му Цветан Филипов.

През втората част доминацията на Нефтохимик продължи, но до гол не се стигна.

Спартак (Варна) остава на последното място с едва 9 точки в актива си.

ВТОРА ЛИГА - 18 КРЪГ

От 7 декември (събота):
Локомотив (София) - ЦСКА 1948 2:3
0:1 Васил Шопов (19), 1:1 Светослав Диков (41), 2:1 Александър Александров (48), 2:2 Янко Сандански (68), 2:3 Валентин Йосков (89)

Поморие - Черноморец (Балчик) 0:0

Спартак (Варна) - Нефтохимик 0:4
0:1 Иван Цачев (2), 0:2 Атанас Ташолов (10), 0:3 Иван Колев (42), 0:4 Ерик Почански (44)

Спартак (Плевен) - Хебър 1:3
0:1 Асен Георгиев (40), 0:2 Даниел Пехливанов (52), 0:3 Даниел Пехливанов (58), 1:3 Кристиян Григоров (81-дузпа)

8 декември (неделя), 14:00 часа:
Струмска слава (Радомир) - Септември (София)