ЦСКА 1948 спечели с 3:2 гостуването на Локомотив (София) в дербито на 17-ия кръг във Втора лига и се изравни с лидера Септември (София) - по 43 точки.

След като през седмицата "червените" отстраниха драматично с 4:3 Берое за Купата, а дни по-рано се наложиха с 5:4 при гостуването на Ботев (Гълъбово), днес футболистите на Йордан Юруков стигнаха до важния успех и в "Надежда". Мачът с Локомотив се игра пред празни трибуни. Както е известно, "железничарите" получиха тежко наказание от 6 мача без публика след големия скандал от миналата седмица, когато техни фенове биха хора от ръководството на Хебър (Пазарджик).

Победата на ЦСКА 1948 дойде след гол в 89-ата минута на резервата Валентин Йосков в 89-ата минута.

Преди това Васил Шопов беше дал преднина на "червените", но с голове на Светослав Диков (41) и Александър Александров (48) "железничарите" осъществиха пълен обрат.

В 68-ата минута Янко Сандански изравни, а в 89-ата Йосков вкара за крайното 3:2 за ЦСКА 1948.

Локомотив е четвърти в класирането с 30 точки, на цели 13 от "червените" и Септември, който утре от 14:00 часа гостува на Струмска слава.

ЛОКОMOТИВ (София) - ЦСКА 1948 2:3
0:1 Васил Шопов (19), 1:1 Светослав Диков (41), 2:1 Александър Александров (48), 2:2 Янко Сандански (68), 2:3 Валентин Йосков (89)