Националният отбор на България за жени спечели с 3:0 втората си приятелска среща с Албания, която се проведе на Националната футболна база в Бояна. Завърналата се от САЩ голмайсторка Евдокия Попадинова изигра силен мач и бе с основна заслуга за успеха. Родената в Хаджидимово футболистка блесна с гол и асистенция за 53 минути на терена.

Селекцията на Троян Радулов започна агресивно, а в 20-ата минута Кошулева стреля от пряк свободен удар, но вратарката изби с една ръка. В 25-ата националките ни откриха резултата. Кошулева центрира от корнер, албанките не успяха да изчистят топката, която попадна в Евдокия Попадинова и тя реализира със силен удар от десетина метра.

Четири минути по-късно Виктория Иванова също трябваше да се намесва, след като отрази изстрел на Меги Доци от пряк свободен удар. В 39-ата Евдокия Попадинова стреля по диагонала извън наказателното поле, но не намери целта.

В 52-ата минута "лъвиците" удвоиха преднината си. Гочева проби отляво и подаде към Симона Петкова, която прати топката в мрежата с удар отблизо.

В 73-ата минута Симона Петкова центрира отдясно към Велина Кошулева, която бе оставена непокрита, но ударът и от няколко метра мина над вратата. В 77-ата минута Попадинова проби отляво и стреля по диагонала, но вратарката спаси. Девет минути по-късно Евдокия Попадинова напредна отляво, нахлу в наказателното поле и намери Кошулева, която остана очи в очи с вратарката и оформи крайното 3:0 с техничен удар.

Два дни по-рано нашите загубиха с 2:0 първата контрола с Албания.

България - Албания 3:0
1:0 Евдокия Попадинова (25), 2:0 Симона Петкова (52), 3:0  Велина Кошулева (86)

Съставът на България: 1. Виктория Иванова (90-Виктория Димова), 5. Жасмина Атанасова, 17. Нора Димитрова, 3. Яница Иванова (90-Виктория Митова), 22. Вени Дона Сърбинска, 8. Нина Георгиева, 10. Вероника Гочева (к) (85-Ванеса Стойчева), 9. Евдокия Попадинова, 11. Велина Кошулева, 7. Симона Петкова (90-Юлияна Александрова), 19. Тея Пенкова (46-Ивана Найденова)
Селекционер: Троян Радулов