Славия победи ЦСКА 1948 с 2:1 у дома в двубой от шестия кръг на Еfbet лига. Така "белите" поведоха в класирането, изпреварвайки досегашните лидери Черно море и Ботев (Пловдив), докато ЦСКА 1948 остава на дъното с една точка,

Срещата започна с много добра възможност за гостите още в третата минута, но Георги Русев уцели дясната греда. След четвърт час игра Славия взе инициативата и пое контрола над мача. "Белите" стигнаха до гол в 30-ата минута, когато Радослав Кирилов се разписа с глава след центриране.

Към края на полувремето Славия имаше и претенции за дузпа, но след консултация в видео арбитрите, съдията Владимир Вълков подмина ситуацията.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

Втората част започна вяло и без сериозни опасности пред двете врати. Четвърт час по-късно играта се накъса заради поредица нарушения. ЦСКА 1948 остана с човек по-малко в 71-ата минута, когато Костадин Илиев получи втори жълт картон.

Противно на очакванията обаче,  "червените" стигнаха до равенство минути по-късно след удар от дистанция на Георги Ангелов за 1:1.

До края Славия опита да спечели трите точки, но вратарят на ЦСКА 1948 Даниел Наумов се справи. Георги Ангелов пък можеше да се превърне в герой с втори гол за "червените", но бомбеният му шут минути преди края премина встрани.

В последния си опит за обеден гол Славия стигна до дузпа, а Радослав Кирилов донесе победата в 97-ата минута с точен удар от бялата точка.

СЛАВИЯ - ЦСКА 1948 2:1
1:0 Радослав Кирилов (30'), 1:1 Георги Ангелов (74'), 2:1 Радослав Кирилов (90+7' дузпа)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3'  ГРЕДА за ЦСКА 1948! Георги Русев се озова в добра позиция, стреля покрай вратаря, но уцели дясната греда.
16' Възможност за Славия! Разбъркване в наказателното поле на гостите, но последваха само два блокирани удара
30'  ГОООЛ за Славия! Андреа Христов центрира отдясно в наказателното поле, намери Радослав Кирилов на далечната греда, а той преодоля Наумов с глава за 1:0.
41' Претенции за дузпа от страна на Славия! "Белите" искат игра с ръка на Димитър Пиргов. Реферът изчака преглеждане с ВАР и даде знак играта да продължи.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
50' Шанс за ЦСКА 1948! Георги Русев стреля от дъгата пред наказателното поле, но покрай дясната греда на Вуцов.
50'  Ангел Лясков от ЦСКА 1948 се контузи при борба за висока топка. Минути по-късно беше откаран с линейка.
60'  Поредица от нарушения и жълти картони, играта се накъса.
71'  Червен картон за Костадин Илиев, ЦСКА 1948 остава с човек по-малко!
74'  ГОООЛ за ЦСКА 1948! Георги Ангелов стигна до топката на метри от дъгата на наказателното поле и с удар по земя изненада Вуцов за 1:1.
75' Страхотна възможност за Славия, но топката прелита над вратата.
82' Вратарят на ЦСКА 1948 Даниел Наумов спаси вратата си при два последователни удара!
89' Бомбен шут на Георги Ангелов, но встрани.
90+5' ДУЗПА за СЛАВИЯ!
90+7'  ГООООЛ за Славия! Радослав Кирилов прати Наумов в далечния ъгъл и донесе победата на "белите".
90+7' Край на мача!

Славия София СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 55. Андреа Христов - к (76  18. Димитър Стоянов), 23. Емил Виячки , 77. Георги Вълчев, 3. Ертан Томбак, 71. Емил Стоев, 17. Ерол Дост , 7. Питър Макрилос  (84  5. Мартин Атанасов), 88. Тони Тасев, 10. Радослав Кирилов , 9. Калоян Кръстев (84  73. Мартин Сораков)
Резерви:1. Георги Петков, 16. Кемело Нгуена, 22. Дарко Тасевски, 20. Марко Ихарош

ЦСКА 1948 ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов - к , Марио Дилчовски (46  66. Стивън Кирилов), 87. Симеон Петров , 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 4. Ангел Лясков  (52 44. Костадин Илиев ) , 25. Георги Ангелов , 64. Владимир Гогов , 10. Георги Русев, 11. Денислав Александров (64  60. Антон Бакалов - 84'  13. Георги Иванов), 98. Валентин Йосков
Резерви:67. Християн Христов, , 59. Хари Руменов, 20. Ангел Бастунов,

Стадион: "Славия", София
Съдия: Владимир Вълков
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия