ЦСКА надделя с 2:0 срещу втородивизионния Пирин (Благоевград) в контролна среща, която беше прекратена на полувремето. Мачът стартира малко след 19 часа на стадион "Българска армия", но на почивката се разрази буря. Проливният дъжд и градушката не позволиха доиграването на срещата. Теренът на "Армията" се наводни и беше взето решение двата отбора да не излизат за второто полувреме.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

От първата минута за ЦСКА започнаха три от новите попълнения -  Юрген Матей, Амос Юга и Юнус Санкаре.

Бившият капитан на "червените" Николай Бодуров изведе Пирин с лентата. В атака за гостите играха други бивши футболисти на ЦСКА - Преслав Йорданов и Антон Карачанаков.

Мачът започна с натиск на домакините, като с пропуски се отчетоха Енрике Рафаел и Али Соу. Пирин отвърна с удар от фаул на Антон Карачанаков, който беше спасен от Густаво Бусато. В 18-ата минута Рафаел центрира остро, а Стилян Николов от състава на "орлетата" опита да изчисти, но прати топката в страничната греда на собствената си врата. В 39-ата минута ЦСКА поведе. Енрике Рафаел отбеляза за 1:0 със силен удар. Само 120 секунди след това и Али Соу наказа Исмет Кисьо. Голмайсторът на ЦСКА стреля силно, топката се отби в крак на бранител и влезе във вратата на Пирин - 2:0.

На полувремето се изля пороен дъжд и така срещата приключи при резултат 2:0 след 45 минути игра.

Следващата седмица ЦСКА ще изиграе още една контрола - срещу новака в елита Монтана. Точната дата за нея все още не е уточнена.

ЦСКА - ПИРИН 2:0
1:0 Енрике Рафаел (39), 2:0 Али Соу (41)

CSKA Sofia
ЦСКА1.Густаво Бусато, 19.Иван Турицов, 26.Валентин Антов (к), 18.Брадли Мазику, 2.Юрген Матей, 21.Амос Юга, 8.Греъм Кери, 10.Стефано Белтраме, 13.Юнус Санкаре, 7.Енрике Рафаел , 22.Али Соу
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 9. Томи Юрич, 11. Петър Занев, 15. Кристиян Малинов, 17. Тонислав Йорданов, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 4. Ангел Лясков, 16. Асен Дончев, 5. Йоан Бауренски, 24. Марк-Емилио Папазов
Треньор: Стамен Белчев

ПИРИН: Исмет Кисьо, Архан Исуф, Стилян Николов, Николай Бодуров, Александър Дюлгеров, Красимир Станоев, Конър Хендерсън, Спас Георгиев, Джон Айна, Антон Карачанаков, Преслав Йорданов
Треньор: Уорън Фийни

София, стадион "Българска армия"

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация