Скандалният съдия Феликс Цвайер беше определен от УЕФА да ръководи първия двубой в Рим между Лудогорец и Лацио. Сблъсъкът от 1/16-финалите на Лига Европа е в четвъртък от 22:05 часа.

Същият този рефер надува свирката и на злополучния за Лудогорец мач миналата година в Загреб. Тогава разградчани бяха много близо до влизането в групите на Шампионската лига, но Динамо вкара гол след изтичане на добавеното време, което Цвайер обяви - 5 минути, с което вбеси Кирил Домусчиев и компания. Реферът даде продължение на продължението и хърватите отбелязаха гол в 8-ата минута, което пък доведе до сериозни претенции към него от страна на българския лагер.

32-годишният Цвайер този сезон ръководи среща от групата на Лудогорец в Лига Европа - между Черноморец (Одеса) и Динамо (Загреб), която украинците спечелиха с 2:1.

Скандалният германски рефер е бил разследван за подкуп. През 2004 и 2005 г. Цвайер е бил първо свидетел, а после и обвиняем по делото срещу Роберт Хойцер.