ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Последната контрола на Левски в Дубай с шампиона на Малайзия в последните девет години - Джохор бе прекратена при 0:1 в 54-ата минута.

Двубоят направи впечатление с твърдата игра на съперника на "сините", които записаха три победи и загуба в проверките през зимата.

Левски започна по-активно срещата с малайзииците и отправи два удара, дело на Филип Кръстев и Ивелин Попов в първите минути, но изстрелите на двамата не затрудниха особено вратаря на съперника.

Джохор пропусна първата си добра възможност за гол в 19-ата минута, но ударът от фаул срещна стената.

Няколко минути след това Левски допусна гол. Хуан Мунис получи топката на границата на наказателното поле и в 25-ата минута стреля в десния ъгъл на Андреев. Топката се отби в гредата и се спря в мрежата (1:0).

След половин час игра удар на Кръстев от пряк свободен удар премина покрай вратата на Хазми, а минути по-късно Рикардиньо пропусна да изравни. Попов проби отдясно и с чудесно центриране намери деветката в наказателното поле, който отправи удар с глава, но опасно встрани от вратата.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

Минути след почивката Филип Кръстев шутира от малък ъгъл, но покрай гредата.

В 53-ата минута Кръстев бе ударен с юмрук в лицето, а твърдата игра на Джохор доведе до напрежение на терена и играчи на двата тима се скупчиха около центъра на игрището.

Помощникът на Станимир Стоилов - Цанко Цветанов влезе на терена и разговаря със съдиите и играчите на съперника. Малко след това "сините" се прибраха в съблекалнята, а главния съдия сложи край на мача.

ЛЕВСКИ - ДЖОХОР 0:1
0:1 Хуан Мунис (25)

Левски София (Bul)ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев – 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Вендерсон Цунами – 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 10. Ивелин Попов – 18. Роналдо, 88. Марин Петков, 9. Рикардиньо
Резерви: 13. Николай Михайлов, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 17. Уелтън, 20. Асен Чандъров, 27. Асен Митков, 38. Александър Божилов, 39. Дейвид Михалев, 50. Кристиан Димитров, 71. Антоан Стоянов, 99. Иван Андонов.

Джохор ДТ (Mys)ДЖОХОР: 35. Сийхан Хазми, 5. Жорди Амат, 6. Натаниел Ван, 9. Бергсон да Силва, 10. Леандро Веласкес, 15. Мухамед Бахарудин, 20. Хуан Мунис, 24. Оскар Арибас, 32. Шарул Саад, 42. Ариф Айман, 45. Фернандо Форестиери

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023