Крилото на ЦСКА Нджонго Присо няма гол вече в 21 поредни мача във всички турнири. За последно камерунецът вкара срещу Локомотив (Пловдив) в 20-ия кръг на миналото първенство. След наказанието, което получи на "Лаута", обаче той загуби формата си. Преди това Присо бе вкарал в три поредни мача - Монтана, Локомотив (София) и Локомотив (Пловдив). Общо африканецът не се е разписвал от над 1600 минути.

Мишел Платини изигра юбилейния си мач №50 с екипа на ЦСКА вчера срещу Берое (2:0). Бразилецът реализира и двете попадения, второто от дузпа. В тези 50 срещи Платини има 18 гола. Едва в четвърти мач от началото на първенството “армейците” водеха на почивката – предишните три пъти това се случваше срещу Черноморец, Славия и “Ботев” (Враца). Платини е седмият чужденец, който се разписва при домакинствата на ЦСКА срещу Берое. Преди него това направиха Масена Моке, Радослав Забавник, Мурад Хидиуед, Гийом да Заади, Еуген Трика и Маркиньос./БЛИЦ