Младежкият ни национален отбор по футбол падна с 0:2 от Сърбия в контролна среща, играна в Ловеч. Съотборникът на Иван Иванов в Партизан Александър Митрович вкара и двата гола за сърбите. Приятелят на нашия национал първо наказа Димитър Евтимов преди почивката, а през втората част и Георги Китанов.

За днешната проверка селекционерът на "трикольорите" Михаил Мадански беше принуден да експериментира заради многото контузени и играчи и заради някои от основните му състезатели, които в момента са повикани от Любослав Пенев в "А" тима. Както е известно, заедно с националите в Дания са Тодор Неделев, Симеон Славчев, Георги и Илия Миланови, които по традиция играят за младежите. С контузии пък са Антон Карачанаков, Радослав Кирилов, Румен Руменов, Георги Терзиев и Божидар Васев.

Сръбският отбор надигра формацията на Мадански, като в 28-ата минута гостите откриха резултата. 18-годишният нападател на Партизан Александър Митрович беше около точката на дузпата, откъдето с глава засече центрираната от корнер топка и я изпрати в мрежата на талантливия страж на Нотингам Димитър Евтимов - 0:1.

Малко преди почивката левият защитник на България Тодор Гочев получи тежка контузия при единоборство с противник. В този момент Мадански направи принудителна смяна и пусна Иван Горанов от Берое на мястото на бранителя на Мастер (Бургас).

В 56-ата минута грешка на Ангел Грънчов позволи на Александър Митрович да вкара втория си гол в мача. Нападателят на Партизан отне топката от бранителя на ЦСКА, прехвърли Георги Китанов и се разписа за 0:2.

В 66-ата минута снажният нападател на Нефтохимик Живко Петков можеше да намали, но нацели гредата. Така резултатът остана непроменен до последния съдийски сигнал на рефера Никола Попов и "трикольорите" паднаха от класния тим на Сърбия.