ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ботев (Пловдив) загуби с 0:2 с Локомотив (София) у дома в среща от 32-ия кръг на Ефбет лига и продължава да няма отбелязан гол след завръщането си на "Колежа", записвайки четвърто поредно поражение. В същото време Локомотив спря серия от седем мача без успех.

Мачът започна с ранно попадение на "железничарите" в седмата минута, което обаче не отменено заради нарушение срещу вратаря.

Няколко минути след това Красиан Колев прати топката в напречната греда от фаул, а малко по-късно "канарчетата" имаха претенции за дузпа след изстрел на Антоан Бароан в тялото на съперник.

Малко преди да изтече половин час игра Локо (София) пропусна да поведе, след като удара с глава на Малембана не попадна в целта.

В самия край на първото полувреме Карлос Франса се възползва от пас на Антонио Вутов и откри резултата (1:0).

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Втората част започна по-добре за Ботев и "канарчетата" натиснаха съперника. Антоан Бароан и Мартин Секулич пропуснаха да се разпишат в рамките на минути след 56-ата, а десет по-късно "жълто-черните" удариха греда.

Последва нов пропуск на Секулич, за да се стигне до 75-ата минута, в която Станислав Костов се възползва от колебливата игра в отбрана на Самюел Супрайен и се разписа за 2:0.

Минута по-късно Ботев можеше да изравни след удар на Рой Херман, но Бабукар Гайе за пореден път спаси Локомотив. До края нов гол не падна и резултатът се запази.

Локомотив (София) е на девето място в класирането с 41 точки, пет по-малко от осмия Арда, докато Ботев е на 10-а позиция с 32 точки.

БОТЕВ (ПД) - ЛОКОМОТИВ (СФ) 0:2
0:1 Карлос Франса (45'), 0:2 Станислав Костов (75')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
7'  ГООООЛ за Локомотив! Антонио Вутов центрира в наказателното поле на Ботев, Аргилашки не се намеси добре след контакт с Димо Бакалов, топката попадна у Алан Диас, който на празна вратата не сгреши.
9'  ГОЛЪТ е отменен след преглед на ситуацията с ВАР. Има нарушение срещу вратаря.
12'  ГРЕДА за Ботев! Красиан Колев разтресе напречната греда от фаул.
13'  ПРЕТЕНЦИИ за дузпа! Антоан Бароан получи страхотно подаване, но прати топката в тялото на бранител на Локо (София). Нападателят поиска наказателен удар за игра с ръка, но реферът замълча.
27'  Страхотен шанс за Локо (София)! Малембана стреля с глава, но топката бе отбита и премина покрай гредата.
45'  ГОООООЛ! Антонио Вутов намери Карлос Франса на дъгата на наказателното поле, той си поведе топката и я пати във вратата на Ботев за 1:0.
45+1' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
56  Шанс за домакините! Антоан Бароан изведен в наказателното поле и отправи удар по диагонала, но Бабукар Гайе се намеси и изби в корнер.
58  Възможност за Ботев! Мартин Секулич овладя топка в противниковото наказателно поле и опита техничен удар, но Гайе спаси атрактивно с една ръка.
66'  ГРЕДА! Антоан Бароан и Красиан Колев размениха подавания, последва удар, но топката срещна напречната греда!
70 Нов шанс за Ботев! Мартин Секулич шутира с десния крак, но Бабукара Гайе отново реагира превъзходно и изби в корнер.
75'  ГООООЛ за Локо (София)! Станислав Костов получи топката на границата на наказателното поле, стреля, топката се отби в Самюел Супрайен, но нападателят я догони и насочи в мрежата за 2:0.
76' Шанс за Ботев! Рой Херман демонстрира страхотна техника в близост до противниковата врата, а накрая стреля мощно с десния крак, но Гайе успя да реагира и изби в корнер.
90' Край на мача.

Ботев Пловдив БОТЕВ (ПД): 1. Георги Аргилашки – 3. Па Конате (60' 16. Самюел Акере) , 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев (77 ' 19. Абдулайе Траоре) , 9. Мартин Секулич, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето’о, 17. Николай Минков (60'  2. Рой Херман), 18. Самюел Супрайен, 20. Антонио Перера, 24. Джаспър ван Хертъм
Резерви: 21. Мартин Панев, , 22. Осман Диакате, 25. Станислав Работов, 34. Добромир Павлов
Треньор: Бруно Балтазар

Локомотив София ЛОКО (СФ): 1. Бабукар Гайе, 13. Селсо Рапосо, 89. Матеус Дуарте, 33. Алан Диас, 12. Бруно Франко (90 4. Мики Орачев) , 26. Красимир Милошев (К), 44. Божидар Кацаров (90  3. Марио Петков), 70. Димо Бакалов (63'   29. Станислав Костов ), 39. Антонио Вутов (80'  15. Лука Иванов), 5. Дейвид Малембана, 11. Карлос Франса
Резерви: 24. Александър Любенов, 7. Александър Александров, , 18. Християн Чипев, , 94. Юлиан Ненов
Треньор: Станислав Генчев

Съдия: Петър Кузев
Стадион: "Христо Ботев", Пловдив
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР