Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 Ботев (Враца) като гост в мач от efbet Лига. Единственото попадение бе дело на Георги Минчев, а Валери Домовчийски пропусна дузпа в последните минути на срещата.

Гостите от Пловдив бяха по-активни през първото полувреме и заслужено поведоха в резултата. След няколко пропуска Георги Минчев успя да простреля Красимир Костов. Той получи отлично центриране от Димитър Илиев и реализира с глава.

Преди това Момчил Цветанов и Карагерен пропуснаха отлични възможности за гол. Домакините пък на два пъти имаха претенции за дузпа, но те не бяха удовлетворени от съдията Никола Попов.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

След почивката тима на Тони Здравков се опита да изравни, но Домовчийски и Аласан Н'Диайе не успяха да преодолеят Луков. Така се стигна до 83-ата минута, когато Даниел Генов беше повален в наказателното поле от Кристиан Гомис. Домовчийски опита да прати топката под гредата, но не уцели вратата и лиши своя тим от точка.

В класирането Локо излезе на първо място с 30 точки, една повече от Лудогорец. Шампионите обаче са с три мача по-малко. Ботев (Враца) е на 8-ото място с 15 точки.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

Ботев (Враца) - Локо (Пловдив) 0:1
0:1 Георги Минчев (27)

Срещата по минути:
1- Начало на двубоя
3- Бирсент Карагарен подаде остро и топката стигна до Парвзи Умарбаев, който с удар от движение прати топката покрай вратата
7- Димитър Илиев с прострелно центриране намери крака на Момчил Цветанов на задната греда, но той пропусна от няколко метра
11- Отличен удар от фаул на Златински, но Луков се хвърли и изби в корнер
27- ГОЛ ЗА ЛОКО! Димитър Илиев центрира по страхотен начин на главата на Георги Минчев, а той не остави шансове на Красимир Костов с мощен удар с глава
30- Аласан Н`Диайе бе на крачка от това да си вкара автогол, но Костов с мъка изби летящата към вратата му топка
45- Край на първото полувреме
________________________
46- Начало на второто полувреме
62- Лукас Масоеро опита акробатичен удар, тип задна ножица, който обаче попадна страни от вратата на Костов
68- Валери Домовчийски се оказа на броени метри пред вратата след ъглов удар, но изстрелът му мина над вратата на Мартин Луков
72- Аласан Н'Диайе стреля от 20-на метра, но Мартин Луков отрази
83- Дузпа за Ботев (Враца)! Даниел Генов беше повален в наказателното поле от Кристиан Гомис
84- Пропуск! Домовчийски опита да прати топката под гредата, но не уцели вратата
90- Край на мача

Botev VratsaБОТЕВ ВРАЦА: 33. Красимир Костов, 81. Атанас Зехиров, 18. Илия Миланов, 24. Аласане Н`Диайе, 37. Венцислав Керчев, 77. Мартин Костадинов (87-14. Димитър Буров), 6. Даниел Гаджев (46-94. Юлиан Ненов), 28. Христо Златински, 10. Петър Атанасов (67-30. Валери Домовчийски), 88. Том (67-23. Владислав Узунов), 9. Даниел Генов
Резерви: 34. Дар Каролев, 30. Валери Домовчийски, 5. Васил Добрев, 23. Владислав Узунов, 14. Димитър Буров, 8. Педро Лагоа, 94. Юлиан Ненов
Треньор: Антони Здравков

Lok. PlovdivЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 71. Мартин Луков, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 4. Кристиан Гомис, 34. Петър Витанов, 10. Парвиз Умарбаев (68-16. Лукас Салинас), 15. Кристиан Илич, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен (89-44. Николай Николаев), 14. Димитър Илиев, 19. Георги Минчев  (90-11. Кенан Муслимович)
Резерви: 1. Илко Пиргов, 5. Дейвид Малембана, 13. Валентино Пулиезе, 11. Кенан Муслимович, 44. Николай Николаев, 16. Лукас Салинас, 50. Александър Колев
Треньор: Александър Тунчев

Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;  - смяна;  - опасно положение