ЦСКА приема Лудогорец (Разград) в дербито на последния 15-и есенен кръг на “А” група. Двубоят започва в 18:00 часа на стадион “Българска армия”. Двата отбора са с по 35 точки и делят върха.

Проверка на БЛИЦ установи, че настоящият треньор на Лудогорец Ивайло Петев 15 пъти се е изправял срещу ЦСКА като футболист на Литекс, Спартак (Варна) и Родопа (Смолян). Балансът му е 5 победи, 3 равенства и 7 загуби. Дебютът на Петев срещу “червените” е в първия сезон на Литекс в елита. На 31 август 1997 година ЦСКА и ловчанлии правят 1:1 на “Българска армия”, а сегашният наставник на Лудогорец е титуляр и играе цял мач. Съдията Атанас Узунов дори му показва жълт картон.

Във втория си двубой срещу ЦСКА с екипа на Литекс, през май 1999 година, Петев претърпява загуба. Тя е болезнена, тъй като е с цената на трофей. “Червените” печелят Купата на България на 26 май, а треньор им е Димитър Пенев. Така Стратега води с 1:0 победи срещу Петев преди днешния им сблъсък на треньорската скамейка.

Сегашният наставник на Лудогорец има общо 10 мача с “оранжевите” срещу ЦСКА, в които е с положителен баланс – 5 победи, 2 равенства и 3 загуби. За първенство дори няма поражение – от 6 мача Литекс печели 4, а 2 завършват наравно.
С останалите отбори – Спартак (Варна) и Родопа, обаче бившият полузащитник търпи загуби и балансът му се превръща в отрицателен.

Петев три пъти играе с Литекс срещу ЦСКА за Купата на България. Първият път е неуспешен за бившия състезател и ловешкия клуб. Вече стана ясно, че на финала през 99-а година той и Литекс губят Купата от ЦСКА след загуба с 0:1. През пролетта на 2001 година “оранжевите” с Петев в състава елиминират “армейците” на четвъртфинал след победа с 3:0 и загуба с 0:1. Бившият полузащитник играе и в двата мача. Година след това обаче “червените” си връщат и изхвърлят Литекс на полуфинал за Купата след загуба с 1:2 в Ловеч (Петев не играе) и победа с 5:3 на “Армията” (Петев влиза в 68-ата минута).

Сегашният треньор на разградския тим записва общо 10 мача като титуляр и 5 като резерва срещу ЦСКА. Изиграва общо 867 минути и получава 3 жълти картона срещу “червените”.