ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Спартак (Варна) записа първа победа след завръщането си в елита, след като надви Ботев (Пловдив) с 3:2 в драматичен мач от 11 кръг на efbet Лигата. „Канарчетата“ получиха две дузпи, но имаха малшанс в срещата, тъй като на три пъти напречната греда спаси вратаря на „соколите“ Иван Дичевски.

С този успех тимът на Тодор Киселичков прекъсна рекордната си черна серия от 18 поредни срещи без успех в родния футболен елит. Първото полувреме предложи интересни ситуации пред вратата на домакините, като два пъти помогна напречната греда. В 19-ата минута Дичевски отби удар на Херман, а топката рикошира в рамката и излезе в корнер. В добавеното време на първата част Антоан Бароан също прати топката в гредата след удар с глава.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Второто полувреме започна с ранен гол за Спартак. Две минути след подновяването на играта Здравко Димитров центрира по земя отляво, Божидар Васев успя да засече топката и да я прати във вратата. Пет минути по-късно „соколите“ удвоиха аванса си. Виктор Митев центрира от фаул отдясно, а Мохамед Брахими с глава отклони в мрежата на собствения си отбор.

Пет минути по-късно френският нападател на „канарчетата“ частично се реабилитира за автогола си. Той спечели дузпа за гостите, след като беше фаулиран в наказателното поле от Илкер Будинов. Антоан Бароан беше точен от бялата точка в 57-ата минута и намали на 1:2. Десет минути след това Джеймс Ето`о с удар от около 15 метра прати топката в напречната греда на вратата на домакините.

В 73-ата минута Спартак (Варна) вкара трети гол. Здравко Димитров проби в наказателното поле отдясно, край аутлинията финтира защитник и поднесе топката на Румен Руменов, който на празна врата нямаше проблем да се разпише. Драмата в двубоя на опашкарите в класирането обаче не беше приключила. В добавеното време Пламен Димов извърши нарушение срещу Елвис Ману в пеналта пред Дичевски и Ботев получи втора дузпа. Стражът на „соколите“ отрази удара на Ману, но топката остана във вратарското поле и бившият играч на Лудогорец се разписа при добавката.

Резултатът от мача няма да се отрази на класирането на двата отбора. Спартак остава последен с актив от четири точки. Ботев заема предпоследното 15-о място със 7 пункта. На 1 октомври „соколите“ гостуват на Септември (София), а в същия ден „канарчетата“ приемат Славия.

СПАРТАК (ВАРНА) – БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 3:2
1:0 Божидар Васев (47), 2:0 Мохамед Брахими (52-автогол), 2:1 Антоан Бароан (57-дузпа), 3:1 Румен Руменов (74), 3:2 Елвис Ману (90+4)

Спартак (Варна): 21.Иван Дичевски, 19.Никола Борисов, 25.Пламен Димов , 51.Илкер Будинов, 11.Виктор Митев (69-2.Велислав Боев), 8.Ивайло Климентов , 77.Румен Руменов , 30.Божидар Васев  (88-10.Янчо Андреев), 33.Здравко Димитров (88-27.Денис Баланюк), 14.Ивей Ромеш (76-24.Леандро Мартис), 6.Емануел Моура
Резерви: 67.Християн Христов, 3.Ибрям Ибрям, 24.Лиандро Мартис), 10.Янчо Андреев, 2.Велислав Боев, 9.Мехмед Мехмед, 27.Денис Баланюк
Треньор: Тодор Киселичков

Ботев (Пловдив): 13.Хидайет Ханкич, 2.Роеи Херман (62-23.Димитър Тонев), 4.Виктор Генев (72-,9.Мартин Секулич), 6.Дилан Мартенс (51-10.Емануел Току), 7.Мохамед Брахими  (62-17.Николай Минков), 11.Антоан Бароан , 15.Джеймс Ето`о , 18.Самюел Супрайен, 22.Реда Рабеи, 28.Елвис Ману , 44.Роберто Пунчец (72-24.Джаспър ван Хеертум)
Резерви: 1.Георги Аргилашки, 9.Мартин Секулич, 10.Емануел Току, 14.Бисер Бонев, 17.Николай Минков, 23.Димитър Тонев, 24.Джаспър ван Хеертум
Треньор: Желко Копич

Варна, ст. „Спартак“
Съдия: Георги Иванов

Най-интересното от мача по минути
1 – Начало на мача
18 -  ВАР разгледа ситуация в наказателното поле на Ботев (Пловдив), при което Божидар Васев претендира за дузпа заради задържане от страна на Супрайен. Доказателство за нарушение не беше намерено и играта продължи
19 -  ГРЕДА! Вратарят на Спартак Иван Дичевски изби в напречната греда удар на Роеи Херман от границата на наказателното поле
27 - Джеймс Етоо напредна в половината на Спартак (Варна) и стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката мина над вратата
42 -  Удар на Елвис Ману от границата на вратарското поле е избит от защитник в корнер
45+2 -  ГРЕДА! Антоан Бароан с глава засече центриране, а топката падна върху напречната греда на вратата на Дичевски
45+4 - Край на първото полувреме
-----------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
47 -  ГОООЛ! Спартак (Варна) откри резултата. Здравко Димитров центрира по земя отляво, а Божидар Васев засече топката от границата на вратарското поле и я прати в мрежата на Ханкич
52 -  Спартак (Варна) удвои аванса си. Мохамед Брахими си вкара автогол, след като с глава засече центриране отдясно на Виктор Митев и топката се оказа неспасяема за Ханкич
55 -  ДУЗПА за Ботев (Пловдив). Наказателният удар е отсъден за нарушение на Илкер Будинов срещу Брахими
57 -  ГОООЛ! Антоан Бароан е точен от бялата точка и намалява пасива на "канарчетата"
67 -  ГРЕДА! Джеймс Ето`о отправи далечен удар, но топката се отби в напречната греда
73 -  ГОООЛ! Трети гол за Спартак (Варна). Здраво Димитров проби отдясно в наказателното поле край аутлинията, финтира играч на гостите и подаде на намиращия се на празна врата Румен Руменов, който без проблем се разписа
90+3 -  ВТОРА ДУЗПА ЗА БОТЕВ, отсъдена за нарушение на Пламен Димов срещу Елвис Ману
90+4 -  ГООЛ! Иван Дичевски спаси удара на Ману от бялата точка, топката обаче остана в полето пред вратата и играчът на Ботев беше точен при добавката
90+6 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия