ЦСКА падна с 0:1 от втородивизионния руски Волга (Новгород) във втората си контрола от подготвителния лагер в Турция. Това е първо поражение на "армейците", откакто начело на тима е Йоан Андоне. Така балансът на "червените" в контролите тази зима вече е 5 победи и 1 поражение при голова разлика 29:3.

По желание на румънския спец днешната контрола бе от две полувремена от по 50 минути. Андоне искаше да види повече футболисти в игрова обстановка. В крайна сметка никой от ЦСКА не успя да порази вратата на руснаците, а единственото попадение падна в 73-ата минута, когато Виноградов бе точен.

На три пъти срещата бе прекъсвана за по няколко минути заради спиране на тока. В по-голямата част от мача над спортен комплекс "Корнелия" се изливаше проливен дъжд и имаше гръмотевици, което допълнително затрудни играчите.

Треньорът на румънския Васлуй Мариус Лакатуш изгледа на живо срещата. Спецът бе дошъл, за да наблюдава Кирил Котев, който игра след почивката. Наставникът на Спартак (Москва) Валери Карпин също бе край терена. Той е бивш съотборник в руския гранд с Игор Митрески, а както вече ви информирахме, е набелязал Иван Стоянов. Племенникът на Йордан Лечков е в полезрението и на ЦСКА (Москва). И помощниците на Станимир Стоилов в националния отбор Цанко Цветанов и Красимир Безински изгледаха проверката. Също така присъстваха пратеници от ЦСКА (Москва), Металург (Донецк), Авангард, Криля Советов, Шинник, Ростов, Луч Енергия и други.

В началните минути на двубоя събитията се развиваха в средата на терена. В 4-ата минута Тодор Тимонов отправи плътен удар извън границата на наказателното поле и затрудни максимално вратаря на Волга. Няколко добри шанса за гол се откриха пред Дормушали Саидходжа, но изстрелите му все попаднаха в тялото на Коченков. В 33-ата минута "армейците" създадоха две възможности за гол. Първо прострелно центриране на Тимонов като по чудо не попадна във вратата на руснаците, а след това Апостол Попов с глава прати топката в аут. До края на полувремето Тимонов пак затрудни руския страж след топовен изстрел. Първата част приключи две минути по-рано, тъй като осветлението на стадиона изгасна.

След почивката Йоан Андоне извърши множество смени. В игра не се появи само резервният страж Божидар Стойчев. Включилият се в началото на второто полувреме Спас Делев дриблира между двама руски защитници и отправи мощен удар, но вратарят изби. Румен Трифонов също опита да изненада появилия се под рамката Астахов с прехвърлящ удар, но липсата на късмет му попречи. В 70-ата минута Руи Мигел бе изведен в отлична позиция, но топката му бе избита в последния момент. В 73-ата след груба грешка на Иван Караджов, руснаците откриха резултата. Точен бе Виноградов - 0:1. Караджов се реваншира за грешката, след като спаси отлично две последователни положения за руския тим. По-късно Димитър Илиев имаше шанс да изравни, но ударът му от малкото наказателно поле мина над напречната греда. В 98-ата минута пред "червените" се откри последен шанс за изравняване. Мишел Платини подаде към Руи Мигел, но в последния момент защитник изби в корнер.

Така ЦСКА претърпя първо поражение за годината. Следващата контрола на "армейците" от лагера в Турция е в четвъртък - срещу Аустрия (Кернтен) от 17:30 часа. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ЦСКА - Волга (Рус) 0:1
0:1 Виноградов (73)

ЦСКА (първо полувреме): 12.Иван Караджов, 52.Йордан Минев, 19.Апостол Попов, 15.Иван Иванов, 31.Румен Трифонов, 17.Флорентин Петре, 21.Коста Янев, 5.Тодор Янчев, 8.Тодор Тимонов, 23.Даниел Панку, 99.Дормушали Саидходжа

ЦСКА (второ полувреме):
 12.Иван Караджов, 6.Кирил Котев, 2.Павел Виданов, 19.Апостол Попов, 31.Румен Трифонов (64-4.Костадин Стоянов), 52.Йордан Тодоров (84-18.Борис Галчев), 14.Светослав Петров, 73.Иван Стоянов, 77.Спас Делев (94-16.Алваро Нобле), 10.Руи Мигел, 9.Димитър Илиев (84-22.Мишел Платини)

Волга: 1.Коченков, 2.Н`дри, 3.Саджая, 4.Рикьов, 5.Гетигежев, 6.Харитонский, 7.Семакин, 8.Хайрулин, 9.Мавлетдинов, 10.Прокопиев, 11.Гейнрих (Астахов, Полянин, Буйволов, Засеев, Турсунов, Виноградов, Пилипчук, Кознецов, Хазо)