Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 Черноморец в последния мач от есенния полусезон в "А" група. Така "смърфовете" нанесоха първото поражение на "акулите" от началото на сезона в елита.

Точни за Локо (Пд) бяха Николас Раймонди в 24-ата минута и Базил Де Карвальо в 68-ата, а малко преди края бе отменен редовен гол на станалия по-рано днес баща Дани Кики. "Акулите" играха повече от едно полувреме с човек по-малко заради червен картон на Адриан Фернандеш.

Избраниците на Красимир Балъков започнаха по-активно срещата. Още във 2-ата минута Адриан Фернандеш бе изпуснат от Мартин Кавдански и нанесе удар от малък ъгъл, но топката премина на сантиметри покрай дясната греда на вратата на домакините. "Смърфовете" отвърнаха с няколко добри пробива на Здравко Лазаров и Базил Де Карвальо. Германският вратар на Черноморец обаче внимаваше и запази вратата си суха. В 24-ата минута обаче му се наложи да вади топката от мрежата си. Николас Раймонди откри резултата. Базил Де Карвальо овладя на гърди центрираната топка в наказателното поле на "акулите", пусна ефектно с пета към уругваеца, който не бе удържан от Орлин Старокин и от близко разстояние прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Паскал Борел - 0:1.

Веднага след попадението играчите на Локо се строиха на тъчлинията и показаха, че посвещават гола на станалия татко по-рано днес Дани Кики, който бе на резервната скамейка, но стана, за да се зарадва.

Последваха опасности и пред двете врати, а най-интересната ситуация бе в 40-ата минута. Тогава "акулите" останаха с човек по-малко. Адриан Фернандеш получи два жълти картона в рамките на по-малко от 2 минути. Съдията Стефан Спасов му вдигна втория заради нарушение срещу Здравко Лазаров край тъчлинията. В този момент играчът на гостите, по-известен като Каруча, побесня и не искаше да напуска терена. Втурна се да бие Електричката, а съотборниците му едва го удържаха и успяха да го изведат от терена.

В средата на второто полувреме "смърфовете" удвоиха преднината си след перфектна контраатака. В 68-ата минута Христо Златински подаде към Здравко Лазаров вляво, Електричката пусна моментално към Базил Де Карвальо, който от непосредствена близост прати топката в мрежата на Черноморец - 2:0.

В 89-ата минута Дани Кики реализира гол, който не бе зачетен заради засада. От телевизионното повторение обаче се видя, че Орлин Старокин покрива и попадението трябваше да се брои. Както е известно, часове преди началото на мача Кики стана татко на момченце.

С прибавените три точки Локо (Пд) събра 26 в актива си и ще зимува на 6-ото място в "А" група. Черноморец остава на 3-ата позиция с 28 точки. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ЛОКО (Пд) - ЧЕРНОМОРЕЦ 2:0
1:0 Николас Раймонди (24), 2:0 Базил Де Карвальо (68)

loko_plovdiv_1.JPGЛОКО (Пд):
33.Флориан Лучини, 2.Джереми Родригес, 3.Валери Георгиев (79-18.Басалия Саканоко), 5.Юнес Бенжелюн, 66.Кирил Котев, 55.Мартин Кавдански, 16.Христо Златински, 29.Драги Коцев, 77.Здравко Лазаров (90-10.Рангел Абушев), 99.Николас Раймонди (66-9.Дани Кики), 19.Базил Де Карвальо
Резерви: 28.Тодор Тодоров, 25.Емил Аргиров, 6.Пламен Крачунов, 17.Мартин Керчев, 9.Дани Кики, 18.Басалия Саканоко, 10.Рангел Абушев
Треньор: Неделчо Матушев

4ernomorec.JPGЧЕРНОМОРЕЦ: 33.Паскал Борел, 18.Йохен Зайц, 26.Георги Терзиев, 2.Траян Дянков,
6.Орлин Старокин, 14.Рикардо Андре, 16.Тодор Паланков (82-4.Енис Хайри), 8.Марсио Нуньо, 9.Адриан Фернандеш, 39.Муса Койта (78-77.Георги Андонов), 13.Мартин Тошев (65-21.Лис Муйтис)
Резерви: 12.Стоян Колев, 4.Енис Хайри, 77.Георги Андонов, 11.Пламен Крумов, 10.Костадин Дяков, 30.Антонио Дос Сантос, 21.Лис Муйтис
Треньор: Красимир Балъков