Черноморец (Бургас) записа победа с 2:1 над Спартак (Варна). Контролната среща се игра на тренировъчната база „гнездо на акули“ пред около 100 души. Попаденията за бургазлии отбелязаха Венци Христов и Преслав Йорданов в 34-та и 35-та минута.

През втората част Цветомир Цонков пропусна възможността да направи резултата класически, след като не успя да реализира дузпа. 11 метровият удар беше даден за нарушение срещу Борислав Балджийски в 70-та минута. 10 минути по-късно гостите от Варна успяха да върнат един гол, чрез Беадиров.

Съставът на Черноморец: Дашев, Терзиев, Николов, Фо-Поре, Филипов, Цонков, Паланков, Балджийски, Христов, Хасан, Йорданов (Димов, Стоянов, Балтанов, Пехливанов, Боли)

Следващата контрола на "акулите" е в петък срещу малтийския Хамрун Спартанс. Срещата ще започне в 19:30 часа на стадион „Лазур“.