"Ботев" (Пловдив) стартира с две победи като гост втория полусезон в двете Елитни юношески групи. В първенството при 19-годишните "канарчетата" отвяха с 5:0 Спартак (Варна), а при 17-годишните "жълто-черните" се наложиха с 1:0 над Чавдар (Етрополе).

Срещата при старшата възраст премина под тоталната доминация на избраниците на Костадин Видолов. Още в 3-ата минута "Ботев" откри резултата след автогол на играч на Спартак (Варна). Второто попадение бе дело на Владимир Айтов, като при 2:0 за пловдивчани завърши първата част. След почивката възпитаниците на Костадин Видолов отбелязаха нови три безответни гола, като два от тях бяха реализирани от Серкан Юсеин, а последният бе вкаран от Красимир Здравков.

При 17-годишните ботевистите също доминираха, но направиха редица пропуски пред противниковата врата. Победното попадение за "канарчетата" бе дело на Йосиф Табаков в 28-ата минута, след асистенция на Александър Грънчарски. В дефанзивен план момчетата на Иван Цветанов направиха изключително силен мач и не допуснаха нито една голова опасност пред вратата на Стамен Бояджиев.

Следващата седмица "Ботев" U19 гостува на Черноморец, докато "Ботев" U17 е домакин на Черно море.