"Левски" победи с минималното 1:0 Черно море в последния мач от програмата на 22-ия кръг на "А" група. Единственото попадение пред малкото зрители на стадион "Георги Аспарухов" вкара Иво Иванов, за когото това бе първо попадение след онзи нелеп автогол срещу Лил за крайното 2:2 в групите на Лига Европа. Защитникът се разписа в 57-ата минута. Христо Йовов изпълни корнер, топката прехвърли всички пред резервния вратар на гостите Петър Денчев и се озова точно на левачката на защитника, който от ъгъла на наказателното поле нанесе точен изстрел, реализирайки в долния ляв ъгъл - 1:0.

В този мач "сините" бяха без звездата си Гара Дембеле, който в последния момент отпадна от групата за двубоя. Вратарят на гостите Илко Пиргов пък получи контузия още преди почивката, като в 24-ата минута бе принудително заменен от резервата Петър Денчев.

През първото полувреме не падна гол, а най-чистото положение изпусна Дончо Атанасов. В 39-ата минута нападателят на Черно море се озова сам срещу вратаря на "Левски" Пламен Илиев, но не успя да го преодолее. Още на няколко пъти стражът на домакините се намесваше отлично, а освен това и късметът бе на страната на "сините" тази вечер.

Най-спорното положение преди почивката бе в 22-ата минута. Тогава докакините имаха претенции за дузпа. Топката бе свалена в пеналта към Исмаил Иса, той я изпрати към Дарко Тасевски, който не успя да стреля точно, защото не я нацели добре. Имаше съприкосновение между македонеца и защитника на гостите Александър Александров, но след шута, и реферът не уважи желанието на "Левски" за дузпа. Ако Никола Попов беше посочил бялата точка, щеше да е доста пресилено, тъй като Тасевски бе закачен от Александров, след като вече изрита топката.

Второто полувреме започна по-силно за "сините" и след три-четири удара по посока на вратата на Денчев, резултатът все пак бе открит. Иво Иванов попадна в прегръдките на съотборниците си, което досега не му се беше случвало, откакто е футболист на "Левски". До момента защитникът бе вкарвал голове единствено в контролни мачове.

Бразилците от състава на "моряците" Адемар и Тиаго се разминаха на два пъти с възможността да изравнят. Христо Йовов пък можеше да осигури 2:0 за "сините", но в 82-ата минута нацели напречната греда с мощен удар с левия крак от границата на наказателното поле.

В 90-ата появилият се на смяна за гостите Румен Николов падна в наказателното поле на домакините за дузпа, но съдията Никола Попов не отсъди такава, санкционирайки го с жълт картон за симулация.

След победата "Левски" събра актив от 48 точки и изостава с 8 от лидера Литекс. Черно море е на 5-ата позиция с 36 точки. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

"ЛЕВСКИ" - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Иво Иванов (57)
"ЛЕВСКИ": 23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 55.Йордан Милиев, 5.Иво Иванов, 11.Марко Видович (62-8.Даниел Димов), 3.Сержиньо Грийн, 45.Владимир Гаджев, 7.Александър Александров (73-20.Иван Горанов), 22.Дарко Тасевски (46-17.Даниел Младенов), 10.Христо Йовов, 29.Исмаил Иса
Резерви: 12.Божидар Митрев, 4.Стефан Станчев, 6.Жанвион-Юлу Матондо, 8.Даниел Димов, 16.Мариян Огнянов, 17.Даниел Младенов, 20.Иван Горанов
Треньор: Ясен Петров
cherno_more.JPG
ЧЕРНО МОРЕ:
26.Илко Пиргов (24-1.Петър Денчев), 25.Сашо Александров, 6.Танко Дяков, 15.Александър Александров, 3.Адемар (76-77.Владимир Каптиев), 5.Самуел Камазола, 12.Марко Тиаго, 16.Димитър Петков, 21.Георги Илиев, 27.Даниил Ратников (61-90.Румен Николов), 8.Дончо Атанасов
Резерви: 1.Петър Денчев, 20.Михаил Лазаров, 17.Янчо Андреев, 7.Станислав Стоянов, 55.Тодор Колев, 77.Владимир Каптиев, 90.Румен Николов
Треньор: Стефан Генов