Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

"Левски" постигна втора поредна победа в "А" група, надделявайки с 3:1 срещу "Ботев" (Пловдив). Зрелищният сблъсък се игра пред повече от 10 000 зрители на "Герена", а след него "сините" оглавяват класирането с пълен актив от 6 точки, колкото имат още Литекс и Пирин (Гоце Делчев).

Решилите да гледат на живо срещата на стадион "Георги Аспарухов" останаха много доволни от продукцията на терена и след последния съдийски сигнал футболистите и на двата отбора заслужиха бурни овации.

Агитката на "канарчетата" беше от повече от 3000 бултраси, което е рядко срещано по българските стадиони - гостуващият отбор да се радва на толкова сериозна подкрепа.

В герой за "сините" се превърна пловдивчанинът Симеон Райков, който откри резултата в 15-ата минута, а в 22-ата покачи на 2:0. Малко преди почивката "канарчетата" намалиха чрез Артур Енрике, а крайното 3:1 за "Левски" направи Станислав Ангелов в 78-ата.

За днешния мач треньорът на "сините" Илиан Илиев беше направил само една промяна в сравнение с титулярите, които започнаха срещу Черноморец (1:0). Този път не стартира Александър Башлиев, а Орлин Старокин. Наставникът на "Ботев" (Пд) Ферарио Спасов също беше предприел една промяна от успеха преди седмица с 3:0 над Славия. Вместо започналия срещу "белите" Петър Атанасов, на "Герена" от първата минута започна Вандер Виейра.

Любопитното беше, че за "Ботев" (Пд) в днешната среща играха бившите футболисти на "Левски" Иван Цветков, Стефан Станчев и Мариян Огнянов. Първият дори на няколко пъти беше близо до отбелязване на попадение, като веднъж удари и греда.

"Сините" започнаха по-активно срещата и в 4-ата минута Марсиньо стреля опасно от 20-ина метра, но Ернестас Шеткус изби в корнер. Димитър Везалов в 8-ата с глава прати кълбото в аут. Малко по-късно Симеон Райков стреля високо над вратата. В 15-ата минута обаче Райков порази целта. Халфът беше изведен отлично от Марсиньо и озовал се сам срещу Шеткус го прониза с топовен изстрел - 1:0.

В 22-ата отново бившият шампион на България по снукър вкара във вратата на гостите. Удар на Владимир Гаджев беше отразен от Шеткус, но Райков посрещна топката и с мощен изстрел от движение прати кълбото в мрежата за 2:0.

В 29-ата минута беше първият удар в очертанията на вратата на Пламен Илиев. Отправи го Тодор Неделев от пряк свободен удар, а стражът на "сините" спаси.

В 33-ата избраниците на Феро пропуснаха отлична възможност за гол. Томаш Иршак от 10-ина метра сам срещу Илиев стреля над горната греда. В 35-ата и Базил Де Карвальо пропусна, а малко след това Шеткус демонстрира отличен рефлекс, спасявайки удар на Симеон Райков.

В следващите минути "канарчетата" засилиха още повече натиска си и трудът им заслужено беше възнаграден с попадение, което падна в 42-ата минута. Вкара го Артур Енрике, след като мина зад гърба на Везалов и от два метра прати топката в мрежата на Илиев. Марсиньо пък пропусна да вкара трети гол преди края на първата част.

Второто полувреме започна с две промени за гостите. Ферарио Спасов пусна в игра Мариян Огнянов и Костадин Дяков, а изкара Станислав Костов и Тодор Неделев.

В 48-ата минута Иван Цветков нацели сглобката на вратата на "Левски" след чудесно изпълнен пряк свободен удар и така за малко не се стигна до 2:2. Последваха няколко пропуска на домакините, а в 59-ата минута нов красив удар на гостите нацели гредата на Илиев. Този път това стори Вандер Виейра с левия крак от границата на наказателното поле.

В 73-ата минута "канарчетата" претендираха за дузпа. Костадин Дяков падна в наказателното поле на "Левски", но съдията Христо Ристосков остана безмълвен.

Интригата приключи в 78-ата минута, когато "сините" поведоха с 3:1. Опитният Станислав Ангелов се разписа и хвърли в екстаз хилядите фенове на "Левски", изпълнили трибуните на "Герена". Базил Де Карвальо изведе Пелето сам отдясно и капитанът технично прати топката в десния ъгъл.

До края на мача най-интересното, което се случи беше гредата на Александър Башлиев в 82-ата минута.

Мачът по минути - ТУК

"ЛЕВСКИ" - "БОТЕВ" (Пд) 3:1
1:0 Симеон Райков (15), 2:0 Симеон Райков (22), 2:1 Артур Енрике (42), 3:1 Станислав Ангелов (78)

"ЛЕВСКИ":
23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер (72-20.Александър Башлиев), 13.Димитър Везалов (81-10.Христо Йовов), 3.Ромен Ели, 6.Орлин Старокин, 45.Владимир Гаджев, 4.Станислав Ангелов, 8.Роман Прохазка, 31.Марсиньо, 11.Симеон Райков (68-16.Кристовао Рамос), 19.Базил Де Карвальо
Резерви: 1.Ивайло Василев, 20.Александър Башлиев, 18.Борислав Цонев, 30.Антонио Вутов, 9.Жоао Силва, 16.Кристовао Рамос, 10.Христо Йовов
Треньор: Илиан Илиев

"БОТЕВ" (Пд):
23.Ернестас Шеткус, 89.Стефан Станчев, 3.Асен Караславов, 5.Бобан Грънчаров, 26.Артур Енрике, 16.Томаш Иршак, 10.Рубен Паласуелос, 8.Тодор Неделев (46-7.Мариян Огнянов), 18.Станислав Костов (46-6.Костадин Дяков), 9.Вандер Виейра (80-90.Петър Атанасов), 19.Иван Цветков
Резерви: 1.Христо Иванов, 28.Лазар Марин, 90.Петър Атанасов, 14.Ангел Рахов, 11.Йордан Христов, 7.Мариян Огнянов, 6.Костадин Дяков
Треньор: Ферарио Спасов