"Левски" победи с 2:1 Славия в контрола, играна на стадиона в столичния квартал "Овча Купел". "Сините" поведоха в 21-ата минута след автогол на десния бранител на домакините Филип Филипов. В 33-ата Жозе Жуниор изравни за Славия, а победното попадение за гостите реализира Тодор Христов през втората час.

Наставникът на "Левски" Георги Иванов-Гонзо даде шанс за изява на някои от играчите, на които по-рядко гласува доверие в официалните двубои. На вратата цял мач беше Божидар Митрев, на десния бек застана Александър Башлиев, а Лъчезар Балтанов и Тодор Христов също фигурираха в стартовите единадесет. На върха на атаката действа холандецът Сьорд Арс, подпомаган от Дарко Тасевски.

Малко след началото на контролата на стадиона в "Овча Купел" пристигна босът на "Левски" Тодор Батков, който доизгледа проверката.

В първите минути "белите" упражниха мощен натиск. Ели Маркес, Павле Попара и Жозе Жуниор обстрелваха Митрев, но неуспешно. В 16-ата шведсткият защитник на "Левски" Ларс Рисп се контузи и беше заменен принудително от младока Асен Георгиев.

В 21-ата минута "сините" поведоха в резултата. Даниел Младенов нахлу по десния фланг, центрира успоредно на голлинията, където Филип Филипов с мощен удар си вкара автогол. Отиграването на бранителя предизвика бурен смях сред присъстващите на стадиона, тъй като незнайно защо Филипов изрита силно топката в собствената си врата за 0:1.

В 33-ата Филипов бе изведен по дясното крило, центрира отлично и Жозе Жуниор с глава от няколко метра изравни - 1:1. Малко преди това бразилският нападател на Славия стреля силно, но Божидар Митрев спаси.

Стражът се намеси отлично и в 37-ата минута след нова добра акция на Жуниор. 180 секунди по-късно 26-годишният бразилец преодоля отбраната на гостите и Митрев, но прати топката в аут вместо в празната врата.

На полувремето Георги Иванов замени шест футболисти. Единият от останалите на терена титуляри Тодор Христов даде нова преднина на "сините" в 60-ата минута. Лявото крило получи подаване от Христо Йовов и със страховит удар по диагонала от 20-ина метра нацели напречната греда, след което топката тупна зад голлинията и излезе. За всеки случай Йовов с глава също я прати в мрежата, но попадението бе на Христов.

В 77-ата след грешка на Иво Иванов, канадският нападател Джеймс Бейкър, който кара пробен период при "белите" се отскубна сам срещу Митрев, но вратарят спаси за пореден път и запази преднината на "Левски" - 2:1.

СЛАВИЯ - "ЛЕВСКИ" 1:2
0:1 Филип Филипов (21), 1:1 Жозе Жуниор (33), 1:2 Тодор Христов (60)
СЛАВИЯ: 12.Емил Петров, 18.Филип Филипов, 19.Живко Желев, 35.Диян Молдованов, 26.Юлиан Попев, 28.Ели Маркес, 10.Павле Попара, 7.Илия Илиев, 77.Даниел Пеев, 44.Жозе Жуниор, 9.Георги Христов (Диян Вълков, Кирил Огнянов, Максим Стойков, Уелингтон Камарго, Спас Георгиев, Цекин, Джеймс Бейкър, Димитър Васев, Цекин, Добревски)
Треньор: Мартин Кушев

"ЛЕВСКИ": 24.Божидар Митрев, 20.Александър Башлиев, 55.Йордан Милиев, 33.Ларс Рист (17-41.Асен Георгиев), 6.Орлин Старокин, 30.Лъчезар Балтанов, 45.Владимир Гаджев, 17.Даниел Младенов, 21.Тодор Христов, 22.Дарко Тасевски, 9.Сьорд Арс (Иво Иванов, Даниел Димов, Христо Йовов, Марко Видович, Мариян Огнянов, Иван Цветков, Никола Яначков, Георги Стоичков, Цветелин Тонев, Христо Попадиин)
Треньор: Георги Иванов