"Левски" стартира по впечатляващ начин 2012 година, побеждавайки с повече от категоричното 9:0 Агия Напа в единствената си контрола от подготвителния лагер в Кипър. "Сините" нямаха никакви проблеми срещу съперника си, заемащ 3-ото място във втора дивизия на Острова на Афродита. С този мач прикючи лагера на "Левски" в Кипър и утре Николай Костов и играчите му се завръщат в България.

През първото полувреме Тони Калво реализира 2 гола, а по един добавиха Иван Цветков и Дарко Тасевски. След почивката за "сините" се разписаха още Радослав Цонев, Сьорд Арс, Тодор Христов, Антонио Вутов и Борислав Цонев. Последните двама се разписаха от дузпи, отсъдени в края на двубоя. За 15-годишния Вутов днешната среща беше неофициален дебют с екипа на "Левски". Талантът се включи много силно в днешната среща и остави добри впечатления с играта си. Същото се отнася и за близнаците Радослав и Борислав Цоневи (родени 1995 година).

За двубоя с кипърците Николай Костов излезе с два различни състава през двете полувремена. Преди почивката на вратата беше Пламен Илиев, а в защита - Дъстли Мулдер, Йордан Милиев, Сержиньо Грийн и Нуно Пинто. Пред тях като дефанзивен халф игра капитанът Христо Йовов. Пред него действаха Даниел Младенов, Владимир Гаджев, Дарко Тасевски и Тони Калво, а централният нападател Иван Цветков допълваше състава, който игра в схема 4-1-4-1. След почивката Костов изцяло замени състава си и не остави на терена никой от игралите през първото полувреме. На вратата застана Божидар Митрев, а в отбрана - Христо Попадиин, Александър Башлиев, Иво Иванов и Орлин Старокин. Даниел Димов зае мястото на Йовов в центъра на терена, а пред него се изявяваха близнаците Радослав и Борислав Цоневи, 15-годишният Антонио Вутов и Тодор Христов. На върха на атаката заигра Сьорд Арс, който уж беше обявен за ненужен на "Герена", но замина със "сините" за лагера в Кипър и дори игра на висота в днешния мач.

Селекцията на Костов стартира отлично мача. В 10-ата минута "Левски" поведе чрез Калво. Юношата на Барселона получи добро извеждащо подаване от Цветков, преодоля вратаря на домакините и прати топката в мрежата му - 0:1. В 25-ата двамата размениха ролите си, като този път Калво центрира и опитният нападател засече точно с глава - 0:2. "Сините" продължиха да атакуват и третото попадение не закъсня. Тасевски се разписа след асистенция на новото попълнение Нуно Пинто, който се отчете с добър пробив по лявото крило и центрира в наказателното поле на Агия Напа, където македонецът се оказа най-съобразителен - 0:3. Така Пинто ще запомни неофициалния си дебют за българския тим с асистенция за 45 минути на терена.

В 33-ата преднината на "сините" набъбна до 4:0. Калво реализира втория си гол, отново след подаване на Цветков. До почивката ветеранът също можеше отново да вкара, но негов изстрел срещна гредата. За цялото първо полувреме футболистите на Агия Напа застрашиха вратата на Пламен Илиев само веднъж. В 17-ата минута стражът се намеси добре и спаси изпълнение на пряк свободен удар.

След почивката пък под рамката беше Божидар Митрев, който също нямаше много работа. Костов изцяло замени състава си, като даде шанс за изява на Сьорд Арс, който уж беше обявен за ненужен и нарочен за гонене. Холандският нападател обаче вкара гол и удари греда до 74-ата минута, когато отстъпи мястото си на младока Жак Коен.

И през второто полувреме картинката в Агия Напа не се промени. Попаденията във вратата на кипърците падаха едно след друго. В 51-ата минута талантът от школата на "Левски" Радослав Цонев вкара за 0:5. В 55-ата Арс получи топката от Антонио Вутов и прехвърли вратаря на домакините от около 17-18 метра - 0:6.

Седмото попадение във вратата на кипърците падна в 72-ата минута. Негов автор стана Тодор Христов, на когото асистира Антонио Вутов. Останалите два гола за "Левски" паднаха от дузпи. В 79-ата 15-годишният Вутов се разписа от бялата точка - 0:8, а за наказателния удар беше фаулиран Радослав Цонев.

Крайното 9:0 за "сините" оформи другият близнак - 16-годишният Борислав Цонев. Талантът беше фаулиран за дузпа и сам вкара от бялата точка.

Втородивизионният кипърски Агия Напа беше с повечето си резервни състезатели, след като в събота тимът имаше официален мач за първенство.

Утре "сините" се прибират в София, а след няколко дни заминават за следващия си лагер, който ще бъде в турския курорт Анталия.

Контролата по минути - ТУК

АГИЯ НАПА - "ЛЕВСКИ" 0:9
0:1 Тони Калво (10), 0:2 Иван Цветков (25), 0:3 Дарко Тасевски (30), 0:4 Тони Калво (33), 0:5 Радослав Цонев (51), 0:6 Сьорд Арс (55), 0:7 Тодор Христов (72), 0:8 Антонио Вутов (79-дузпа), 0:9 Борислав Цонев (81-дузпа)
"ЛЕВСКИ" (първо полувреме): 23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 3.Сержиньо Грийн jalt.jpg, 55.Йордан Милиев, 28.Нуно Пинто, 10.Христо Йовов, 45.Владимир Гаджев jalt.jpg, 22.Дарко Тасевски, 8.Тони Калво, 17.Даниел Младенов, 19.Иван Цветков
"ЛЕВСКИ" (второ полувреме): 24.Божидар Митрев, 26.Христо Попадиин, 5.Иво Иванов, 30.Александър Башлиев, 6.Орлин Старокин, 7.Даниел Димов, 14.Радослав Цонев, 25.Борислав Цонев, 9.Сьорд Арс, 21.Тодор Христов, 30.Антонио Вутов