“Левски” победи Берое с 2:0 у дома и записа първи успех в последните 4 мача в “А” група. На стадион “Георги Аспарухов” възпитаниците на Илиан Илиев играха по-добре от своя съперник и заслужено стигнаха до трите точки. Головете бяха дело на Илиян Йорданов и Базил де Карвальо.

Неочаквано срещата започна с натиск на Берое. Пред гостите се откриха няколко добри възможности до 15-ата минута, като в една от тях Дончо Атанасов тресна напречната греда. В тези начални минути играчите на “Левски” допускаха много грешки в разиграванията и даваха възможност за добри контри на старозагорци.

Постепенно “Левски” взе инициативата и на свой ред организира няколко атаки. Благодарение на несигурните намеси на Иван Караджов “сините” набързо вкараха 2 гола и убиха интригата в мача.

В 23-ата минута Базил де Карвальо стреля силно към врата на Берое, а стражът на гостите изби топката точно в краката на Илиян Йорданов, който от няколко метра не сгреши.

Само 7 минути по-късно голмайсторът Илиян Йорданов стреля прострелно, Караджов отново изби топката право в “син “играч, а Базил де Карвальо с тялото си вкара на празна врата за 2:0.

До края на полувремето пред двата състава се откри по една възможност, но тя не бе реализирана.

През второто полувреме темпото на игра спадна, но за сметка на това се увеличиха грубите нарушения. Поради тази причина главният съдия Ангел Ангелов показа 5 жълти картона, след като през първата част не бе извадил нито един.

Елио Мартинс бе най-активен на терена през това второ полувреме, но така и нямаше късмет да отбележи гол. На няколко пъти Пламен Илиев се намеси подобаващо, а на отсрещната врата със стабилни намеси през вторите 45 минути се запомни Иван Караджов.

В 62-ата минута в игра се появи Станислав Ангелов, който бе изваден от първия състав на “сините” за известно време. Илиан Илиев обаче го реабилитира преди срещата с Берое.

В 68-ата минута гостите претендираха за игра с ръка в наказателното поле на “Левски”, но реферът не посочи бялата точка.

В края на срещата се откриха две възможности пред гостите, които обаче отново не се възползваха от тях и резултата остана непроменен. В крайна сметка “Левски” взе ценен успех с 2:0 и поне временно се доближи на точка от Лудогорец, който има мач с Литекс по-късно днес.

Берое остана на 10-а позиция с 22 точки.

"Левски" - Берое 2:0
1:0 Илиян Йорданов (23), 2:0 Базил де Карвальо (30)

Мачът по минути - ТУК!
"ЛЕВСКИ": 23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 25.Даниел Димов, 13.Димитър Везалов, 28.Нуно Пинто, 77.Стефан Велев (63- 4.Станислав Ангелов), 29.Рене Михелич, 11.Гари Родригес (82- 7.Милен Василев), 10.Христо Йовов (70- 8.Роман Прохазка), 22.Илиян Йорданов, 19.Базил Де Карвальо
Резерви: 89.Михаил Иванов, 4.Станислав Ангелов, 7.Милен Василев, 9.Жоао Силва, 8.Роман Прохазка, 30.Антонио Вутов, 35.Пламен Димов
Треньор: Илиан Илиев

БЕРОЕ:
73.Иван Караджов, 2.Здравко Илиев, 5.Борислав Стойчев, 3.Владимир Зафиров, 17.Пламен Крумов, 21.Елиаш Алвеш да Силва, 8.Албето Лоузейро (67- 71.Амир Саюд), 11.Дончо Атанасов (57- 88.Давид Каядо), 7.Георги Андонов (70- 70.Джери Ситое), 29.Елио Мартинс, 10.Венцислав Христов
Резерви: 1.Теодор Скорчев, 6.Иво Иванов, 15.Георги Динков, 27.Игор Джоман, 71.Амир Саюд, 88.Давид Каядо, 70.Джери Ситое
Старши-треньор: Петър Хубчев