"Левски" загуби първата си контрола от подготвителния лагер в Кипър. "Сините" отстъпиха с 1:2 на лидера във втора дивизия на Русия Мордовия (Саранск). Пламен Илиев беше наказан в 25-ата и 37-ата минути, а между двете попадения дузпа пропусна Димитър Макриев. В края на двубоя "сините" стигнаха до почетен гол, дело на Станислав Ангелов.

Неофициален дебют с екипа на "Левски" в днешната среща записа чешкият защитник Павел Чмовш, докато Валери Божинов беше зрител на мача и не се появи на терена.

Наставникът Антони Здравков заложи в центъра на защита на новия бранител Чмовш, който си партнира с Даниел Димов, а Дъстли Мулдер и Орлин Старокин бяха крайните бранители пред Пламен Илиев. Владимир Гаджев, Радослав Цонев, Мирослав Иванов, Ларсен Туре и младият Владислав Мисяк действаха зад Димитър Макриев. Няколко смени бяха извършени на почивката, а другите рокади бяха направени след час игра. В 71-ата минута на терена влязоха юношите Деян Иванов и Илия Димитров.

Туре пък не завърши двубоя, след като в края на първата част се спречка с Максим Терентев и съдията ги изгони. Двата отбора обаче продължиха с по 11 човека, като мястото на французина зае Антон Огнянов.

След равностойно начало Руслан Нахушев се разписа в 25-ата минута, след като бе оставен абсолютно сам в наказателното поле след корнер и хубаво насочи топката в левия ъгъл на Пламен Илиев - 0:1.

Малко след това "сините" получиха възможност да изрвнят. Димитър Макриев бе повален в наказателното поле и сам се зае с изпълнението на дузпата, но би твърде слабо по земя и вратарят на руснаците Антон Коченков улови без проблем.

В 38-ата руснаците удвоиха преднината си. Евгений Луценко наказа Илиев, след като българската отбрана се пропука за втори път.

В 52-ата минута Радослав Цонев пропусна да намали. В 78-ата отново младокът се озова на добра позиция, след като Станислав Ангелов го изведе, но талантът не намери целта.

В 87-ата "сините" стигнаха до почетно попадение. Вкара го Станислав Ангелов от дузпа.

В четвъртък е втората контрола на "Левски" от лагера в Кипър - срещу третия в Чехия - Теплице.

"ЛЕВСКИ" - МОРДОВИЯ (Русия) 1:2
0:1 Руслан Нахушев (25), 0:2 Евгений Луценко (37), 1:2 Станислав Ангелов (87-дузпа)

Контролата по минути
25 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Мордовия! След центриране от корнер играч на руския тим продължи към Нахушев, който прати топката в далечния ъгъл на Пламен Илиев.
27 - ДУЗПА за "Левски"! Двама играчи на Мордовия повалиха Макриев и съдията посочва бялата точка.
28 - ПРОПУСНАТА ДУЗПА! Макриев не успя да изравни! Нападателят би слабо по земя към левия ъгъл, но стражът на руския тим Антон Коченков улови топката.
35 - Дебютантът Павел Чмовш засече с глава центрираната от корнер топка, вратарят на Мордовия я улови.
38 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за Мордовия! Центриране от фаул, защитата на "Левски" допусна груба грешка в наказателното поле, необезпокояван играч на руския тим наказа Пламен Илиев.
42 - Прехвърчат искри на терена. Ларсен Туре повали Максим Терентев, удряйки го с глава в лицето, след което играчи на двата отбора се спречкаха.
42 - smqna.jpg Съдията прикани Туре и Терентев да напуснат терена. Двата отбора обаче продължават с по 11 човека. Антон Огнянов заменя Туре.
45 - Край на първото полувреме.
-------------------------------
46 - smqna.jpg Антони Здравков извършва две смени. Мисяк е сменен от Борислав Цонев, а Пламен Илиев - от Горан Блажевич.
52 - Удар отдалеч на Радoслав Цонев, вратарят на Мордовия спасява.
61 - smqna.jpg На смяна за "Левски" влизат Мики Орачев, Стивън Петков, Станислав Ангелов, Кевин Бру и Пламен Димов. Излизат Владимир Гаджев, Даниел Димов, Дъстли Мулдер, Орлин Старокин и Миро Иванов.
71 - smqna.jpg Дебютиралият днес с екипа на "Левски" Павел Чмовш отстъпва мястото си на младия бранител Деян Иванов.
78 - Станислав Ангелов изведе отлично Борислав Цонев, който обаче от изгодна позиция стреля над вратата на Мордовия.
87 - topka.jpg ГООЛ! "Левски" намалява резултата - 1:2! Станислав Ангелов бележи от дузпа!
90 - Край на мача. "Левски" загуби с 1:2 от Мордовия.

"ЛЕВСКИ": 23.Пламен Илиев (46-1.Горан Блажевич), 2.Дъстли Мулдер (61-35.Пламен Димов), 25.Даниел Димов (61-5.Стивън Петков), 17.Павел Чмовш (71-29.Деян Иванов), 6.Орлин Старокин (61-4.Станислав Ангелов), 45.Владимир Гаджев (61-31.Мики Орачев), 32.Радослав Цонев, 59.Ларсен Туре (42-8.Aнтон Огнянов), 20.Мирослав Иванов (61-75.Кевин Бру), 7.Димитър Макриев (71-19.Илия Димитров), 15.Владислав Мисяк (46-18.Борислав Цонев)
Резерви: 1.Горан Блажевич, 24.Александър Любенов, 5.Стивън Петков, 4.Станислав Ангелов, 8.Антон Огнянов, 18.Борислав Цонев, 19.Илия Димитров, 75.Кевин Бру, 29.Деян Иванов, 31.Мики Орачев, 35.Пламен Димов
Треньор: Антони Здравков

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА