“Левски” разгроми със 7:0 изпадналият отбор на Светкавица, в мач от последния 30 кръг на родната “А” група. Головете за “Левски” вкараха Гаджев, Калво и Цветков през първото полувреме и Рамос, Диамутен и Цветков на два пъти през втората част.

В 57-ата минута на мача в игра се появи любимецът на “синята” агитка Божидар Митрев, който изигра последните си минути за отбора. Пламен Илиев му даде капитанската лента, а до края на мача публиката не спря да скандира името на Митрев.

Головата фиеста започна в 18-ата минута, когато Иван Цветков се подигра с трима бранители на “мълниите”, след което пусна на Гаджев. Халфът не пропусна да открие резултата с техничен удар.

След гола играта се успокои, а “сините” пропускаха положение след положение. Все пак логичното се случи в края на полувремето, когато само за две минути Иван Цветков и Тони Калво направиха резултата класически.

През втората част на терена пак имаше само един отбор. “Левски” продължаваше да забавлява феновете си и да бележи гол след гол.

В 62-ата минута Кристовао Рамос вкара четвърти гол за “сините”, след като бе изведен на празна врата от Нуно Пинто, а само две минути по-късно се разписа и Сюлейман Диамутен – 5:0.

15 минути преди края на мача Цветков вкара втория си гол в мача. Вутов намери Жуниньо в наказателното поле, който продължи към Цветков, а той отблизо прати топката във вратата на Георгиев за 6:0.

Шест минути преди края на мача Нуни Пинто направи добър пробив и центрира в наказателното поле на Светкавица, Жуниньо пропусна топката за Иван Цветков, а той без проблем реализира третия си гол в мача.

Победата гарантира мястото на “Левски” в Лига Европа. “Сините” завършват сезона на трето място с 62 точки. Светкавица се връща в “Б” група, след  са последни в класирането с 8 точки и едва 8 отбелязани гола.

Срещата по минути - ТУК!

"Левски" - Светкавица 7:0
1:0 Владимир Гаджев (17), 2:0 Тони Калво (41), 3:0 Иван Цветков (44), 4:0 Кристовао Рамос (62), 5:0 Сюлейман Диамутен (64), 6:0 Иван Цветков (75), 7:0 Иван Цветков (85)

“ЛЕВСКИ”: 23.Пламен Илиев (к) (57- 24.Божидар Митрев), 4.Стефан Станчев, 6.Орлин Старокин, 25.Сюлейман Диамутен, 28.Нуно Пинто, 45.Владимир Гаджев, 10.Христо Йовов (65- 30.Антонио Вутов), 19. Иван Цветков, 16.Кристовао Рамос (65- 11.Симеон Райков), 8.Тони Калво, 12. Жуниньо
Резерви: 24.Божидар Митрев, 11.Симеон Райков, 15.Никола Яначков, 17.Даниел Младенов, 20.Александър Башлиев, 26.Христо Попадийн, 30.Антонио Вутов
Старши треньор: Ясен Петров

СВЕТКАВИЦА:1.Иван Георгиев (к), 2. Мариян Станчев, 5.Иван Иванов, 6.Румен Стоянов, 7.Невен Венков, 20. Калоян Цветков, 11. Тихомир Кънев, 15.Ели Маркес (46- 4.Даниел Генов), 24.Игнат Дамянов (46- 21.Емил Мартинов), 10.Славчо Шоколаров, 9.Николай Вълев
Резерви: 88.Тодор Тодоров, 4.Даниел Генов, 21.Емил Мартинов, 23.Христо Стамболийски
Старши треньор:  Альоша Андонов