"Левски" победи с класическото 3:0 Академик в мача от 29-ия кръг на "А" група, игран на стадиона в столичния квартал "Овча Купел". В същото време Литекс победи с 3:1 Локомотив (София) и си гарантира шампионската титла за втора поредна година. "Оранжевите" са недостижими на върха кръг преди края със 74 точки, а "сините" имат 69, с 11 повече от третия ЦСКА, загубил с 1:4 от Локомотив (Пловдив) на "Лаута".

Появилият се на смяна Даниел Младенов изигра отлични 20 минути за "Левски", вкарвайки 2 гола във вратата на "студентите". Другото попадение бе дело на Владимир Гаджев.

Най-спорната ситуация в двубоя бе в 13-ата минута, когато бе отменен гол на домакините. Пламен Илиев спаси далечен изстрел на Маркос Бонфим, след което топката попадна в останалия сам срещу вратаря на "Левски" Стойко Сакалиев, бившият нападател на ЦСКА вкара, но попадението не бе зачетено заради засада. "Студентите" бурно протестираха, но съдията Кольо Данев бе категоричен.

"Сините" имаха тотално надмощие и в 22-ата минута Дембеле влезе в наказателното поле, след което стреля мощно, но Божидар Стойчев изби, а Йовов не успя да стигне топката, за да я вкара.
"Левски" поведе в 32-ата минута, когато Гаджев стреля от пряк свободен удар и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Академик - 0:1.

В 37-ата Мариян Огнянов пусна чудесен извеждащ пас към Йовов, който излезе сам срещу вратаря Стойчев, след което капитанът на "Левски" го преодоля, но вместо да стреля реши да търси Дембеле, а пасът му бе неточен. Пет минути по-късно Йовов пусна успоредно на голлинията към Гара, който изпрати топката в аут.

"Левски" продължи натиска си през второто полувреме. В 60-ата минута Дембеле стреля, но Стойчев изби топката с крак в корнер. Девет минути по-късно Огнянов шутира от границата на наказателното поле на Академик, Стойчев отново спаси. В 75-ата Дембеле бе изведен от Огнянов в наказателното поле, но стреля в страни от вратата.

Левски удвои преднината си в 84-ата минута, когато с хубав удар от въздуха Даниел Младенов прати топката във вратата на Стойчев - 0:2.

"Сините" оформиха крайния резултат в срещата в 90-ата минута, когато Младенов се разписа за втори път с диагонален изстрел, при който Стойчев не успя да реагира - 0:3.

След загубата Академик почти се сбогува с "А" група. "Студентите" са на предпоследното 15-о място с 20 точки, а в последния кръг гостуват на ЦСКА. /БЛИЦ

Срещата по минути
10 - Стойко Сакалиев подава на Енцо Малинди, който обаче извършва нарушение срещу Стефан Станчев на границата на наказателното поле на "Левски" и атаката на Академик е спряна.
13 - ОТМЕНЕН ГОЛ! Пламен Илиев спасява далечен изстрел на Маркос Бонфим, след което топката попадна в останалия сам срещу вратаря на "Левски" Стойко Сакалиев, който вкара, но попадението не бе зачетено заради засада.
22 - Дембеле нахлу в наказателното поле на "студентите", стреля силно, но Божидар Стойчев изби, след което Йовов не успя да достигне топката и да я вкара в опразнената врата.
25 - Енцо Малинди центрира в наказателното поле на "Левски", Иван Иванов стреля с глава, но топката премина над напречната греда.
32 - topka.jpg ГОЛ! "Левски" повежда на Академик - 0:1! Владимир Гаджев реализира директно от пряк свободен удар.
37 - Мариян Огнянов извежда Йовов сам срещу Божидар Стойчев, Бижутера преодолява стража, след което не посмя да стреля от малък ъгъл и опита подаване към Дембеле, бранител на Академик обаче пресече паса.
42 - Уникален пропуск на Дембеле. Йовов пусна успоредно на голлинията към звездата, който от отлична позиция не успя да вкара, пращайки топката в аут.
45 - Продължението е 2 минути.
45+2 - Край на първото полувреме.

46 - smqna.jpg Смяна за Академик. Стойко Сакалиев няма да играе през втората част, мястото му заема Никола Радулович.
46 - Йовов обстрелва вратата на Академик, но неточно.
56 - Иво Иванов сваля топката с глава към Йовов, който не успя да я уцели от въздуха.
60 - Пропуск на Дембеле. Нападателят на "Левски" стреля, Божидар Стойчев изби топката с крак в корнер.
65 - smqna.jpg Първа смяна за "Левски" - Дарко Тасевски отстъпва мястото си на Александър Александров.
68 - Пламен Илиев спасява изстрел на Михаил Петров.
69 - Удар на Огнянов от границата на наказателното поле на Академик, Стойчев спасява.
72 - Аспарух Василев е заменен от Едис Селимински.
75 - Пореден пропуск на Дембеле, който бе изведен от Огнянов в наказателното поле на домакините, но стреля встрани от вратата.
82 - topka.jpg ГОЛ! "Левски" удвоява преднината си - 0:2! Даниел Младенов бележи с далечен изстрел, при който не остави шансове за Божидар Стойчев.