Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

"Левски" записа втора победа в контролен мач по време на подготвителния си лагер в Австрия. "Сините" се наложиха с 2:1 над третия от миналия сезон в унгарското първенство Гьор. Точни за българския тим бяха новите попълнения Марсиньо и Базил де Карвальо.

“Сините” бяха по-активни в началото на мача и в 28-ата минута откриха резултата. Новото попълнение Марсиньо беше точен с глава, след като засече центриране на Кристовао Рамос. Португалецът се отчете с асистенция и 10 минути след почивката, когато след негов пробив отляво Базил де Карвальо също се разписа с глава.

След това Илиан Илиев направи промени в състава си и в 73-ата минута Гьор намали. Трещик се разписа с глава, след като се оказа непокрит на далечната греда и с глава засече центриране в наказателното поле на “Левски”. Минута преди края Иво Иванов можеше да вкара трети гол за “сините”, но с глава стреля над вратата след пас на Йовов.

Следващата контролна среща на "Левски" от лятната подготовка в Линдабрун е във вторник (10 юли), когато "сините" срещат румънския Пандури.

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ
4 - Играчите на "Левски" са по-активни в вначалото на срещата и стигната до изпълнението на два корнера
14 - Мулдер избива в корнер центриране на унгарците в наказателното поле на "сините"
26 - Иво Иванов бие над вратата след центриране от корнер
28 - topka.jpg ГООЛ!! "Левски" открива резултата. Марсиньо е точен с глава след центриране на Кристовао Рамос
41 - Медицинска помощ за Воги, който беше фаулиран от Базил де Карвальо
45 - Далечен удар на Кронаветер минава над вратата на "Левски"

55 - topka.jpg ГОООЛ!! "Левски" удвоява аванса си. Базил де Карвальо е точен с глава след хубав пробив на Кристовао Рамос по лявото крило
58 - smqna.jpg Две смени за "Левски". Христо Йовов ще играе вместо Базил де Карвальо, а Опоку заменя Симеон Райков
62 - Ромен Ели ч(исти в корнер след разбъркване в наказателното поле на "Левски"
64 - smqna.jpg Още две смени за "сините". Яначков вместо Станислав Ангелов и Башлиев на мястото на Ели
67 - Неточен удар на Трещик с глава
72 - Слаб удар на Йовов минава покрай вратата
73 - topka.jpg ГООЛ!! Гьор намалява. Трещик е точен с глава, след като на далечната греда засече центриране от фаул
89 - Иво Иванов с глава бие над вратата след центриране на Йовов

“Лeвски” – Гьор 2:1
1:0 Марсиньо (28), 2:0 Де Карвальо (55), 2:1 Трещик (73)

“Левски”: 23.Пл. Илиев (72-24.Василев), 2.Мулдер, 3.Ели (,64-20.Башлиев) 5.Иво Иванов, 6.Старокин, 4.Ст. Ангелов (64-13.Яначков), 45.Гаджев, 31.Марсиньо (83-21.Тонев), 11.Райков (58-14.Опоку), 16.Рамос (70-17.Чаворски), 19.Де Карвальо (58-10.Йовов)
Резерви: 24.Василев, 20.Башлиев, 25.Милиев, 22.Ив. Иванов, 10.Йовов, 14.Опоку, 30.Вутов, 29.Я. Ангелов, 15.Гочев, 33.Л. Илиев, 21.Тонев, 17.Чаворски, 13.Яначков

Гьор: 1.Стеванович, 23.Токоди, 46.Липтак, 4.Станишич, 15.Воги, 24.Камбер, 17.Паткай, 37.Кронаветер, 50.Андрич, 29.Колтай, 25.Ахиупера
Резерви: 30.Молнар, 44.Наги, 47.Ланг, 34.Тотадзе, 43.Динер, Онишор, 12.Трайкович, 21.Трещик, 41.Николат, 8.Дудаш, 11.Варга

Жълти картони: Камбер (Гьор)