"Левски" стигна до равенство 1:1 с втородивизионния Монтана в контролна среща, играна в Правец. Петър Лазаров наказа Пламен Илиев в 34-ата минута, а изравнителното попадение за "сините" отбеляза Стефан Велев с мощен изстрел с левия крак в 59-ата.

Мачът срещу водения от Ферарио Спасов отбор бе втора контрола за "сините", които преди дни стартираха проверките си с изразителна победа 5:0 над дублиращия си състав. В днешната среща неофициален дебют записа Радослав Димитров. Бившият защитник на Славия стартира на десния бек на мястото на напускащия "Левски" Дъстли Мулдер. Срещу Монтана "сините" бяха водени от Елин Топузаков, тъй като старши треньорът Пепе Мурсия се прибра до родината си Испания.

В атаката на "Левски" днес стартираха Валери Божинов и Валери Домовчийски, подпомагани от Владислав Мисяк и Радослав Цонев. Първата добра възможност за "сините" се откри в 17-ата минута. Божинов влезе в наказателното поле на Монтана и подаде към Домовчийски, който се размина с топката и пропусна да открие резултата. Малко по-рано вратарят Христо Иванов спаси удар на Божинов.

В 34-ата минута избраниците на бившия треньор на Литекс и ЦСКА Ферарио Спасов успяха да поведат, вкарвайки гол при първата си сериозна атака. Опорният халф Стефан Велев допусна груба грешка в средата на терена, която позволи на Петър Лазаров да се откъсне сам срещу Пламен Илиев и с техничен удар да го преодолее - 0:1.

В 50-ата минута Божинов пропусна да изравни, а малко след това прострелно центриране на Мисяк не бе засечено от Домовчийски. "Сините" още повече вдигнаха оборотите и изравнителното попадение най-после падна. В 59-ата минута Стефан Велев се реваншира за грешката си от първата част и наказа Монтана. Вклюичлият се като резерва младок Илия Димитров направи поредния си добър пробив в днешния мач, центрира в наказателното поле на съперника, където Велев засече от въздуха с красиво воле с левия крак и направи 1:1.

В 74-ата минута Домовчийски нахлу опасно в наказателното поле на противника и подаде на юношата Божидар Краев, който пропусна да донесе победата на "Левски" и в крайна сметка контролата приключи наравно.

Следващата контрола на "сините" е планирана за идната среща - срещу Локомотив (София).

"ЛЕВСКИ" - МОНТАНА 1:1
0:1 Петър Лазаров (34), 1:1 Стефан Велев (59)

"ЛЕВСКИ": Пламен Илиев (85-Александър Любенов), Радослав Димитров, Борислав Стойчев, Пламен Димов, Мики Орачев (68-Галин Ташев), Роман Прохазка (46-Лъчезар Балтанов), Стефан Велев (70-Прохазка), Радослав Цонев (65-Божидар Краев), Владислав Мисяк, Валери Божинов (84-Илия Димитров), Валери Домовчийски
Треньор: Елин Топузаков

МОНТАНА: Христо Иванов, Раиф Мурадов, Асен Георгиев, Ангел Рахов, Георги Пейчев, Янко Ангелов, Християн Попов, Юлиан Ненов, Владимир Мичев, Петър Лазаров, Александър Киров. Резерви: Ивайло Василев, Кристиян Митов, Кристиян Здравков, Йордан Тодоров, Красимир Илиев, Даниел Пехливанов, Сергей Георгиев, Йордан Димитров, Христофор Хубчев, Николай Николов, Денис Николаев
Треньор: Ферарио Спасов

Правец, Градски стадион
Жълти картони: Радослав Димитров, Валери Божинов ("Левски"); Раиф Мурадов (Монтана)

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и подготовка