„Левски София-Запад” победи ЦСКА с 4:2 в дербито от 4-ия кръг на мъжкото градско първенство по футзал. „Сините” имаха тотално надмощие над отстъпващия по класа съперник и буквално пропуснаха да запишат още по-убедителен успех.

С хеттрик за „сините” се отличи Мартин Марков, веднъж вкара капитанът Йосиф Шутев. Марков се разписа и в собствената врата, когато върна неразчетено назад и вратарят Любомир Тодоров пропусна топката в мрежата си. Първото попадение за „армейците” беше дело на Александър Иванов.

С червената фланелка игра „синият” юноша Даниел Шмедин, който минаваше за голяма надежда на "Герена", а през последния сезон се подвизава в третодивизионния Сливнишки герой. Любопитно е, че всичките голове паднаха през първото полувреме. След почивката преобладаваха нервите на терена. Двамата съдии Християна Гутева и Борислав Колев се опитаха, доколкото могат, да тушират напрежението и да не показват много-много картони.

"Левски" е лидер във временното класиране с 12 точки, УНСС е втори също с 12, а челната тройка завършва ЦСКА с 6 т.