"Левски" победи с 2:1 като гост сателита си Септември (Симитли) в контрола, играна на стадион "Струма". Във вратата на втородивизионния тим се разписаха Сьорд Арс в 4-ата минута и Тодор Христов в 44-ата. За домакините точен в 35-ата беше Калоян Стоянов.

Наставникът Георги Иванов-Гонзо заложи на доста офанзивна единайсеторка, като в атака започнаха Иван Цветков, Дарко Тасевски, Тодор Христов, Даниел Младенов и Сьорд Арс. В центъра на терена действа единствено Лъчезар Балтанов при отсъствието на Владимир Гаджев, който е в държавния тим за днешната контрола с Украйна и евроквалификацията във вторник срещу Уелс. Младежкият национал Пламен Илиев пък беше заменен на вратата на "Левски" от резервата си Божидар Митрев. Юношата на "сините" обаче не оправда напълно доверието, след като допусна един гол, както и направи няколко грешки. Най-фрапантната беше в 8-ата минута, когато футболистите на Септември пропуснаха отлична възможност да изравнят резултата, след като гостите бяха открили в 4-ата. Попадението за "Левски" вкара Сьорд Арс. Дарко Тасевски отправи удар към вратата на втородивизионния тим, холандският нападател протегна крак и засече топката, пращайки я в мрежата на Стоян Васев - 0:1.

В 19-ата късметът беше на страната на Митрев. Ивайло Лазаров засече центрираната от корнер топка, но тя срещна гредата. В 35-ата Калоян Стоянов изравни. Лазаров проби по лявото крило и центрира към бившия играч на Пирин (Благоевград), който реализира от близко разстояние - 1:1.

В 44-ата Тодор Христов даде преднина на "Левски". Сьорд Арс получи топката в наказателното поле на домакините и стреля, Васев спаси. Отбитата топка обаче стигна до Христов, който не сгреши и я прати в долния ляв ъгъл на вратата на Септември - 1:2.

На полувремето Гонзо смени четиримата си бранители и Иван Цветков с Даниел Димов. Последният зае мястото на Тасевски в средата на терена, а македонецът мина на титулярната си позиция зад нападателя. По-късно в игра се появиха и младоците от школата на "Левски" - Янко Ангелов, Цветелин Тонев и Тодор Чаворски. Последният бе близо до отбелязване на страхотен гол в 58-ата минута. Талантът, заменил малко по-рано Сьорд Арс, засече със задна ножица центрираната топка от Тодор Христов, но я прати на сантиметри покрай дясната греда.

В 70-ата Даниел Младенов направи отличен пробив, след което подаде на Дарко Тасевски, македонецът стреля, вратарят Веселин Ганев се отчете с блестяща намеса и спаси.

До края на двубоя липсваха опасните положения, като до нов гол не се стигна и "Левски" записа победа с 2:1.

СЕПТЕМВРИ (Симитли) - "ЛЕВСКИ" 1:2
0:1 Сьорд Арс (4), 1:1 Калоян Стоянов (35), 1:2 Тодор Христов (44)

СЕПТЕМВРИ: 1.Стоян Васев, 20.Мирослав Николов, 6.Васил Кацарски, 3.Живко Атанасов, 2.Методи Илиев, 25.Ивайло Лазаров, 10.Георги Караканов, 8.Антон Мангурев, 13.Даниел Дюлгеров, 5.Георги Ковачев, 19.Калоян Стоянов

"ЛЕВСКИ" (първо полувреме): 24.Божидар Митрев, 2.Дъстли Мулдер, 3.Сержиньо Грийн, 55.Йордан Милиев, 6.Орлин Старокин, 30.Лъчезар Балтанов, 22.Дарко Тасевски, 19.Иван Цветков, 17.Даниел Младенов, 21.Тодор Христов, 9.Сьорд Арс
"ЛЕВСКИ" (второ полувреме): 24.Божидар Митрев, 20.Александър Башлиев, 33.Ларс Рисп, 5.Иво Иванов, 14.Марко Видович, 7.Даниел Димов, 30.Лъчезар Балтанов, 22.Дарко Тасевски (74-15.Янко Ангелов), 17.Даниел Младенов (78-18.Цветелин Тонев), 21.Тодор Христов, 9.Сьорд Арс (55-29.Tодор Чаворски)