Юношите на благоевградския Пирин 2001 спечелиха изключително престижна победа над “Левски” с 1:0 в Елитната група до 19 години. Двата отбора направиха много добър мач, преминал при високо темпо. Възпитаниците на Ивайло Андонов изиграха двубоя и тактически много правилно, което им донесе трите точки.

През първото полувреме двата отбора не успяха да си вкарат гол. Единственото попадение в мача вкара Асен Ибишев в средата на второто полувреме след асистенция на Алиш Кальонски. Последният направи много силен мач и с пробивите си разконцентрира и измъчи отбраната на "сините", съобщава "е-79". Контузия в срещата получи един от водещите състезатели на благоевградския отбор – Петко Стоинков.

За “Левски” играха трима юношески национали, рожби на школата на Пирин (Благоевград) – Радослав Цонев, Любо Илиев и Мики Орачев. Наставник на тази формация на “Левски” е бившият треньор на мъжкия отбор на "сините" Георги Тодоров, а сред зрителите бе една от легендите на “Левски” - изпълняващият временно длъжността шеф на школата Кирил Ивков.

Успехът изкачи Пирин 2001 на 7-ото място във временното класиране в Елитната юношеска група до 19 години. На върха с по 32 точки са Черно море и "Левски".