Етър спечели с 3:0 срещу Ком (Берковица) първото си домакинство за пролетта навръх празника на Велико Търново. Головете за класическата победа вкараха Милчо Макенджиев, Иван Петков и Тодор Колев, информира sport-vt.com. Пред ентусиазирана публика и слънчево време, но на изключително лош терен в Дебелец, „виолетовите” тотално надиграха съперника и ако не бяха многото пропуски, победата им можеше да бъде далеч по-изразителна.

Агитката почете днешния празник с огромен транспарант: „Величието на Търновград не се почита с прашки! Наследниците горди помнят битки юнашки. Клокотница лето 1230. Честит празник, боляри!“.

Избраниците на Георги Василев обсадиха вратата на гостите от самото начало и удар на Кямил мина над гредата, а изстрел на Писаров бе уловен от вратаря. В 18-ата минута силно игралият Джихат Кямил центрира отляво, вратарят изби и Милчо Макенджиев с прецизен удар откри – 1:0. Малко следа това отново Кямил при контра изведе Писаров, който вкара топката в мрежата, но междувременно тъчреферът бе маркирал засада. Красива атака в 28-ата минута направиха етърци – Кямил изведе с пета Николаев, който стреля без забавяне, но вратарят Стефанов спаси. Малко след това една избита топка попадна у Емил Копаранов, който би опасно, но след рикошет топката мина на сантиметри над гредата.

Нещата не се промениха и след почивката. В 47-ата минута Кямил центрира от фаул и Тодор Колев с техничен удар стреля до гредата. На два пъти Искрен Писаров от чудесни позиции можеше да удвои, но направи пропуски. Остър удар на Джихат Кямил в 55-ата минута бе спасен от вратаря Стефанов. Десет минути по-късно опасен удар на Тодор Колев също бе изваден от вратаря в корнер.

След лечение на контузия в игра се завърна Радослав Анев, който в средата на втората част замени Кямил. Отново както и в Габрово, решаващият гол бе дело на влизащия като резерва Иван Петков. В 70-ата минута той се появи на мястото на Николаев и буквално след секунди засече топката с глава в мрежата на гостите след центриране от корнер.

До края етърци спокойно владееха ситуацията на терена и добавиха още един гол. В 79-ата минута опитният Тодор Колев от фаул брилянтно завъртя топката в мрежата за 3:0.

След мача президентът на клуба Александър Нанков, старши треньорът Георги Василев и всички футболисти изразиха недоволство от терена и настояха максимално скоро да бъде разрешено на Етър да се завърне на стадион „Ивайло”.

С прибавените три точки "виолетовите" събраха 35, заемайки третото място. Лидерът Спартак (Плевен) (40 точки) също беше безгрешен - 4:0 у дома срещу Павликени.  Втори с 46 точки е Бдин (Видин).

Съставът на Етър: Димитров, М. Николов, Аладжов, Стоев, Макенджиев, Кямил (65-Радослав Анев), Николаев (70-Иван Петков), Копаранов, Писаров, Кънев (81-Димитър Байдаков), Колев

СЕВЕРОЗАПАДНА "В" ГРУПА

15 кръг
22 март 2015 (неделя) 14:30 часа
Ювентус (Малчика) - „Ботев“ (Козлодуй) 1:0
Спартак (Плевен) - Павликени 4:0
Бдин (Видин) - Видима-Раковски (Севлиево) 3:0 служ.
Ситомир (Никопол) - „Ботев“ (Луковит) 0:3 служ.

14.Ситомир (Никопол) 15 1 1 13 12:50 4

* На 12 декември 2015 г. Видима-Раковски (Севлиево) се отказва от участие по финансови причини. Резултатите на тима до момента се зачитат, а на противниците му през пролетта се присъждат служебни победи с 3:0.