Янтра (Габрово) победи с 1:0 при гостуването на Спартак (Плевен) в мач от 13-ия кръг на Втора лига. Иван Василев се разписа в 13-ата минута и донесе трите точки за тима на Велислав Вуцов.

Янтра е шести в класирането с 20 точки, а Спартак има 15 и е на 13-ата позиция.

В друг мач от кръга Струмска слава (Радомир) победи Марица (Пловдив) също с 1:0. В герой за тима на Анатоли Нанков се превърна Марио Дилчовски, който вкара топката във вратата на Петър Начев четири минути преди края.

Струмска слава е на седмо място в подреждането с 20 точки, а Марица е 11-и с 16 т.

Беласица победи с 3:1 Черноморец (Балчик). Запро Динев вкара два гола, а Мариян Вангелов добави един за успеха на гостите от Петрич. Касиано Бусон реализира почетното попадение за домакините. Тимът на Петър Колев заема 12-ата позиция с 15 точки, докато Черноморец (Балчик) е на 15-ото място с 12.