Треньорът на ЦСКА Милен Радуканов карал Мишел Платини да изпълни дузпа в аут по време на скандалната контрола срещу Васлуй. “Червените” завършиха лагера си в Турция с победа с 2:1, но през второто полувреме румънците бяха на път да прекратят двубоя. Причината бе три пъти пребиване на дузпа в полза на “армейците”. При първите два опита Маркиньос пропускаше, а при третия Платини бе точен за 2:0. При изпълнението бразилецът получил подвикване от Радуканов да прати топката в аут.

“Негово решение, той каза, че това е футбол и не може да изпуска”, каза треньорът след края на двубоя.

“Получи се интересно положение, защото рядко се случва. Съдиите имаха наблюдатели от руската федерация, затова бяха стриктни и държаха на всяко нещо. Двата пъти вратарят мърдаше, затова се наложи дузпата да се пребива”, коментира още наставникът на “армейците”.

Другият гол за ЦСКА реализира Грегъри Нелсън, а румънците вкараха в 90-ата минута от пряк свободен удар. Руският съдия даде 15 жълти и 3 червени картони./БЛИЦ