ЦСКА победи румънския Васлуй с 2:1 в последната си контрола в Анталия. “Червените” се прибират утре в България и ще се подготвят в София до началото на пролетния дял от първенството.

Грандиозен скандал беляза последната проверка на “армейците” на турска земя. Румънският тим искаше да прекрати двубоя към 70-ата минута, след като ЦСКА трябваше да изпълни три пъти дузпа, като при първите две изпълнения Маркиньос пропусна. Платини бе точен от третия опит и направи 2:0. Преди него Грегъри Нелсън се бе разписал за 1:0 в полза на “армейците”. Почетното попадение за румънския тим вкара Танианейра в 90-ата минута. Главният съдия Виорел Хицо даде около 15 жълти и 3 червени картона и се превърна в главно действащо лице на терена.

Първото полувреме бе напълно спокойно, въпреки че реферът раздаваше жълти картони. Още в 3-ата минута Румен Трифонов напредна по лявото крило, центрира в наказателното поле, но Платини с глава не успя да намери очертанията на вратата. В 12-ата минута Грегъри Нелсън напредна до наказателното поле, намери Платини вляво, той се забави, но намери Маркиньос пред вратарското поле, който върна на Нелсън. Холандецът би от границата на наказателното поле, но в аут. В 18-ата минута Тодор Янчев изведе добре Маркиньос, но вратарят на Васлуй Кучиак излезе и улови. Три минути след това Румен Трифонов направи поредна добра атака отляво, Живко Миланов не бе в своята зона, защитникът на ЦСКА центрира, но Платини се размина с топката. В 30-ата минута бе първата по-опасна атака за румънците, но “жълтите” не стигнаха до голово положение. След това играчите на Васлуй изпълниха четири поредни корнера, но при всички защитата на “армейците” се справи. В 43-ата минута Тодор Янчев намери Маркиньос вдясно в наказателното поле, бразилецът стреля, но топката се отби от външната страна на вратата.

Второто полувреме бе белязано от три червени картона, няколко дузпи и скандали, включително и искане на румънците да прекратят контролата. Още в 48-ата минута Борис Галчев получи втори жълт и съответно червен картон. Коста Янев влезе на негово място и двата тима останаха с по 11 души на терена. В 61-ата минута Грегъри Нелсън вкара за 1:0 за ЦСКА. Маркиньос изпълни пряк свободен удар отдясно на наказателното поле, топката стигна до холандеца, който бе от другата страна и с мощен удар по земя я прати във вратата на Васлуй. В 67-ата минута Иван Бандаловски се бе включил при статично положение, но след удар с глава топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

В 70-ата минута съдията даде дузпа за ЦСКА за нарушение срещу Мишел Платини. Маркиньос застана зад топката, но пропусна. Реферът обаче назначи второ изпълнение, тъй като Живко Миланов бе влязъл в наказателното поле преди сигнала. За реплика в този момент бе изгонен Бело от Васлуй. Маркиньос би за втори път, но вратарят спаси. Тогава се намеси страничният съдия, който назначи ново изпълнение. Решението му отприщи гнева на румънците, които тръгнаха да излизат от терена и искаха да прекратят двубоя. Титулярният вратар Кучиак напусна игрището, за което получи директен червен картон. В това време на терена вече бяха двамата треньори, които се опитваха да успокоят нещата. В 77-ата минута Мишел Платини все пак изпълни за трети път дузпа и реализира за 2:0, като на вратата на Васлуй вече бе резервният страж Гернаускас.

Румънският тим стигна до почетно попадение в 90-ата минута, дело на Тенйаниера от пряк свободен удар. При изпълнението му топката мина през стената на “червените”, а и вратарят Благой Макенджиев не се намеси добре.