Новаците в "Б" група ФК Верея и ПФК Бургас (б.р. - доскоро Мастер) завършиха наравно 2:2 в контролна среща, играна на "Трейс Арена". Домакините от Стара Загора започнаха с пропуск на нападателя Исус Ангелов, а в 10-ата гостите поведе в резултата след статично положение. Пламен Димитров центрира от фаул вдясно от вратата на домакините и в наказателното поле Стоян Мантаров отблизо с глава откри резултата - 0:1.

Старозагорци се активизираха след негативния резултат и направиха няколко пропуска. В 13-ата минута Якуб Идризов отправи силен удар от 20-ина метра, но вратарят улови коженото кълбо. В 27-ата Бирсент Карагарен направи непростим пропуск, след като отне топката от защитник и стреля от чиста позиция, но не успя да порази целта, след като стражът на гостуващия тим Георгиев изби в корнер топката.

Две минути преди края на първата част играчите на Бургас вкараха втори гол. След удар на нападател защитникът Цветомир Радев се опита да изчисти топката, но тя влетя в мрежата на старозагорци за втори път. През втората част треньорът на ФК Верея Господин Мирчев направи доста смени и в 51-ата минута избраниците му намалиха на 1:2. Живко Желев изведе след 30-метров пас Ангел Костов пред наказателното поле на гостите, той овладя топката преодоля защитник и от няколко метра се разписа за 1:2.

В 79-ата минута се получи най-красивият момент в контролата. Ангел Костов отправи удар, вратарят изби топката, но Костов я посреща със странична ножица и изравни - 2:2.

В края на мача вратарят на домакините Григоров се намеси, след коварен удар на Петър Колев и изби топката.