Пирин (Благоевград) спечели петата си контрола от началото на зимната подготовка - 2:1 срещу третодивизионния Беласица (Петрич). Двубоят се проведе на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград.

„Орлетата“ можеха да поведат още в 7-ата минута, когато Венцислав Бенгюзов удари напречната греда. Пет минути по-късно Орлин Старокин вкара за 1:0. Пристигналият от Левски опитен играч засече подаване на Антон Карачанаков - 1:0.

Тимът на Уорън Фийни стигна да втори гол малко преди края на полувремето. В 42-ата минута Александър Бастунов центрира перфектно в наказателното поле, където Андон Гущеров отбеляза с глава - 2:0.

През второто полувреме играчите на Пирин продължиха да доминират, но до нов гол във вратата на Беласица не се стигна.

В 66-ата минута на мястото на вратаря Петър Петров се появи юношата Александър Марковски, който записа дебют за първия отбор на "орлетата".

В 82-ата минута Пирин пропусна още едно чисто положение за гол. Асен Либяховски изведе Гущеров на чиста позиция, но техничният му изстрел мина покрай лявата греда. Три минути по-късно Карачанаков пропусна отблизо.

В 86-ата минута Стивън Кирилов от гостите центрира опасно, младият Марковски се намеси и улови. Две минути по-късно Аспарух Шамкалов направи пропуск за гостите.

Крайният резултат беше оформен от Симеон Бояджиев - 2:1.

Последната проверка преди началото на първенството за Пирин ще се проведе в петък на стадион „Христо Ботев“. Съперник ще бъде Миньор (Перник). Контролата ще бъде закрита за публика и представители на медиите.

Първият мач на „орлетата“ от пролетния дял на Втора лига е в петък, 12 февруари, от 15:00 часа на стадион „Христо Ботев“ - срещу Хебър (Пазарджик).