ЦСКА и Пирин (Благоевград) завършиха 0:0 в контролна среща на стадион "Христо Ботев". "Червените" доминираха през по-голямата част от мача и създадоха много положения, но новото попълнение на "орлетата" Димитър Шейтанов ги отчая с отличните си намеси. Младият вратар, който е юноша на Левски, беше титуляр за домакините и пази първото полувреме, в което блесна с редица спасявания. Припомняме, че тази зима Шейтанов подписа с Пирин, след като се раздели с португалския Авеш.

През втората част вратата на "орлетата" пази Петър Петров, който също не допусна попадение.

За ЦСКА това е второ равенство в подготовката. "Червените" имат и три победи до момента, като все още не са допуснали гол в контролите.

Треньорът на "червените" Бруно Акрапович предприе любопитни рокади в средата на терена. Там босненският специалист заложи на крилото Адалберто Пеняранда, който се подвизава като вътрешен халф. До него застана Валентин Антов, тъй като сред титулярите е и централният бранител Пламен Гълъбов, който си партнира в отбрана с Матей и Занев.

В шестата минута "армейците" застрашиха по-сериозно вратата на Димитър Шейтанов. Вион центрира отдясно, Гущеров опита да изчисти с глава, но насочи топката към собствената си врата, но право в ръцете на стража на Пирин.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Десет минути по-късно домакините получиха възможност да сътворят нещо по-интересно, но ударът от фаул на ветерана Влади Златинов, който бе отправен от около двайсетина метра, излезе в аут.

В 21-ата минута Вион отправи опасен изстрел от 20-ина метра, който премина на сантиметри покрай лявата греда. В 34-ата Георги Йомов пропусна отличен шанс, след което и Валентин Антов беше близо до гол, но Димитър Шейтанов плонжира и спаси, демонстрирайки отличен рефлекс.

В началото на второто полувреме Амос Юга замени Пламен Гълъбов. "Червените" отново атакуваха, а в първите минути след почивката опасен изстрел на Али Соу беше спасен от резервния вратар на Пирин Петър Петров.

В 54-ата минута, в рамките на няколко секунди, Йомов отправи два удара от границата на наказателното поле. Първият излезе в корнер след рикошет в крак на играч в зелено, а вторият - в аут.

Последваха изстрели на Пеняранда и Занев, но резултатът остана непроменен.

В 60-ата минута Акрапович пусна в игра един от двамата ганайци, каращи проби - Бисмарк Чарлс, играл за последно в косовския Трепча. Той замени Али Соу.

В 73-ата минута Ахмед Ахмедов и Иван Турицов се появиха в игра. Единият заменен - Петър Занев, предостави капитанската лента на Валентин Антов.

В 78-ата Ахмедов вкара на празна врата след пас отляво на Кери, но попадението беше отменено заради засада. До края "червените" опитаха да стигнат до успеха, но така и не успяха да вкарат на "орлетата" и контролата приключи 0:0.

Следващият мач на ЦСКА е във вторник - срещу Ботев (Враца) на стадион "Българска армия" (от 15 часа).