ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Черно море победи Хебър с 1:0 у дома в двубой от 10-ия кръг на Efbet лига.

"Моряците" започнаха по-силно срещата във Варна и още в четвъртата минута имаха възможност да открият резултата, но Живко Атанасов не се възползва от добра възможност.

Първият точен удар в срещата също бе към вратата на Хебър, но Дебърлиев плонжира и спаси изстрела на Курьов. Минути по-късно Живко Атанасов пропиля още една добра възможност, като шутира в тялото на вратаря на гостите.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Втората част започна с леко закъснение, заради забавяне на играчите на Хебър. Варненци отново бяха по-активният тим, но не стигаха до особено много опасности.

Резервата Николай Златев поиска дузпа в 71-ата минута след падане в наказателното поле, а четвърт час по-късно се превърна в герой за варненци с победен гол за крайното 1:0.

Успехът затвърди Черно море на четвъртата позиция в efbet лига с равен брой точки (по 19) с втория Лудогорец и третия ЦСКА, но "моряците" са с два мача повече.

Хебър е с пети мач без победа и заема 13-ата позиция в класирането със 7 точки. Начело с ЦСКА 1948 с 20 точки от 10 мача.

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
4' Първи удар в мача! Живко Атанасов стреля с глава към вратата на Хебър, но неточно.
21' Първи точен удар в мача! Мартин Дичев получи отляво и центрира към Матиас Курьор, който стреля с глава, но Дебърлиев плонжира и спасява.
27' Нов отличен шанс за Живко Атанасов! Централният бранител се озова на стрелкова позиция, но от границата на вратарското поле стреля в тялото на Петър Дебърлиев, който изби в нов ъглов удар.
45' Край на първото полувреме.

45' Начало на втората част след леко закъснение от страна на гостуващия отбор.
65' Удар на Мади Кета по диагонала отляво, Дебърлиев е на мястото си и спасява.
71 ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Златев се измъкна зад гърба на защитата на Хебър. Бухал настигна младока на Черно море и го спря в наказателното поле. Ситуацията бързо беше прегледана и правилно бе преценено, че нарушение на Бухал срещу Златев няма.
86'  ГООООЛ за Черно море! Николай Златев получи топката, проби отдясно и с удар в обратния ъгъл матира вратаря на Хебър.
90' Край на мача.

Черно мореЧЕРНО МОРЕ:  25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич , 32. Мартин Дичев, 6. Виктор Попов, 7. Матеус Клементе (63 8. Мазир Сула)  , 71. Васил Панайотов - к, 77. Стефан Велев (75 37. Исмаил Иса) , 20. Мади Кета, 10. Велислав Василев (63 39. Николай Златев ) , 19. Матиас Курьор (90  88. Мимито)
Резерви: 22. Георги Георгиев, 4. Росен Стефанов, 11. Алекс Фернандес
Треньор: Петър Костадинов

ХебърХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев , 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел , 10. Пламен Крумов, 38. Хлеб Бухал, 11. Цветелин Тонев - к (89  17. Арсенио Валпорт), 23. Клаудио Бонани, 3. Богомил Божуркин  (45 55. Олекси Лобов) , 77. Октай Хамдиев (78 27. Роберт Мазан) , 9. Адернисола Есеола (69  39. Ивайло Михайлов), 97. Венсан Марсел  (69  19. Муса Сила)
Резерви: 22. Хадим Ндиае, 98. Георги Търтов
Треньор: Фулвио Пеа

Съдия: Ивайло Ненков
Стадион: "Тича", Варна
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия