Левски победи Калиакра с 3:0 и записа трети успех в шампионата. Мачът не бе лесен за “сините”, които стигнаха до трите точки след автогол на Стоян Стефанов, попадение на Александър Александров от дузпа две минути преди края и попадение на Иса в добавеното време.

Ясен Петров бе заложил на експериментален състав. Основните му играчи получиха почивка, за да са готови за мача с АИК от Лига Европа. За “сините” играха Стефан Станчев, Шакиб Бензукан, дебютантът Калин Щърков, Мариан Огнянов, Александър Александров, Александър Киров и Исамил Иса.

В началото на мача и двата тима започнаха с желание. Левски доминираше и атакуваше повече. В 3-ата минута обаче главният съдия Никола Попов не даде чиста дузпа за гостите от Калиакра. Калин Щърков фаулира Четин Садула, но реферът не показа бялата точка. След четвърт час игра дойде и първото сериозно положение за домакините. Алекс изпълни фаул като потърси Младенов извън наказателното поле фронтално на вратата. Съотборникът му шутира през стената, но Господинов се намеси добре. Отново вратарят спаси тима си след удар с глава на Иса в 19-ата минута.

Следващите минути не се отличиха с голови ситуации. Все пак Левски откри резултата в 39-ата минута. Александър Александров центрира отдясно в наказателното поле, а защитникът Антон Петров си вкара автогол.

След почивката домакините започнаха малко по-уверено. Резервата Гаджев стреля, но неточно. В 51-ата минута Иса не успя да засече центриране на Жоазиньо от отлична позиция. Малко след това Раденцов би опасно от фаул, но Митрев се намеси добре. В 77-ата минута Светослав Петров би опасно, но в аут. Бившият играч на ЦСКА бе освиркван почти през целия мач.

Две минути преди края на мача Левски стигна до втори гол. Антон Димитров игра с ръка при центриране към Георги Христов и съдията посочи бялата точка. Александър Александров вкара дузпата за 2:0. В добавеното време Исмаил Иса направи резултата класически след самостоятелна акция./БЛИЦ

Срещата по минути тук

ЛЕВСКИ – КАЛИАКРА 3:0
1:0 Антон Петров (39-авт), 2:0 Александър Александров (88) , 3:0 Иса (90)

Левски: 12.Божидар Митрев, 4.Стефан Станчев, 15.Шахиб Бензукан, 55.Йордан Милиев, 26.Калин Щърков, 16.Мариан Огнянов, 3.Сержиньо Грийн (46 - 45.Гаджев), 7.Александър Александров, 17.Даниел Младенов (46 - 20.Жоазиньо), 29.Исмаил Иса, 28.Александър Киров (67 - 18.Г. Христов)

Калиакра:
1.Йордан Господинов, 77.Светослав Петров, 4.Детелин Димитров, 5.Антон Димитров, 8.Ивайло Раденцов, 9.Иван Петков, 14.Иван Райчев, 15.Антон Петров (68 - 20.Бонев), 16.Стоян Стефанов, 22.Четин Садула, 23.Георги Станчев (70 - 7.Здравков)

Стадион: “Георги Аспарухов”
Съдия: Никола Попов
Жълти картони: Ст. Станчев, Александров (Л), Райчев, Здравков (К)